SAKARYA
Giriş Tarihi : 26-01-2022 13:47   Güncelleme : 26-01-2022 13:49

Sıcak Odasında Beklemedi

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, tüm yurdu etkisi altına alan ve İlimizde de etkisini yoğun bir şekilde sürdüren soğuk ve yağışlı hava nedeniyle muhtelif yerlerdeki karla mücadele ve yol açma çalışmalarını yerinde inceledi, TEM’de meydana gelen kazada yaralanan vatandaşlarımızı hastanede ziyaret etti.

Sıcak Odasında Beklemedi

Çalışmaları Yerinde Takip Etti

Gün boyu karla mücadele çalışmalarını yerinde takip eden ve incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Kaldırım, ilk olarak Akyazı Kaymakamı/Hendek Kaymakam Vekili Yakup Güney ve Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ile birlikte Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü Hendek Bakım İşletme Şefliğini ziyaret ederek yetkililerden brifing aldı.

Ekiplere Başarılar Diledi

Karayolları ekiplerinin yürüttüğü karla mücadele çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Çetin Oktay Kaldırım, ekiplere başarılar diledikten sonra yoğun kar yağışının etkisini gösterdiği Mahallelerde yol açma çalışmalarını sürdüren Hendek Belediyesi ekiplerine de kolaylıklar dileyerek, sürücülere dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Yüzleri Güldürdü

Buradan Hendek Devlet Hastanesine geçen Vali Kaldırım, görevleri başındaki sağlık çalışanlarımıza kolaylıklar dilerken, Acil Serviste tedavi gören hastalara ve yakınlarına geçmiş olsun temennisinde bulunup çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

Yaralıları Ziyaret Etti

TEM Otoyolunda meydana gelen trafik kazasında yaralanarak hastanede tedavi altına alınan vatandaşlarımızı da ziyaret ederek geçmiş olsun temennisinde bulunup acil şifalar dileyen Vali Kaldırım, vatandaşlarımızın genel durumları hakkında hastane yönetiminden bilgi aldı.

Moral Vermek İstedik

Karla mücadele kapsamında ekiplerimizin büyük bir gayretle yürüttüğü çalışmaları yerinde takip ettiklerini ve sahada olan herkese moral vermek istediklerini ifade eden Vali Çetin Oktay Kaldırım, Günler öncesinden Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminleri doğrultusunda beklenen ve geçtiğimiz Cuma gününden bu yana etkisini yoğun bir şekilde sürdüren soğuk ve yağışlı hava hususunda vatandaşlarımızı uyarmış, zorunlu olmadıkça evlerinde kalmalarını ve trafiğe çıkmamalarını istemiştik. Vatandaşlarımızın bu uyarılara genelde uyduğunu görebiliyoruz. Ekiplerimiz, kar temizleme çalışmalarına aralıksız devam ediyorlar, hepimiz sahada olmaya devam ediyoruz” dedi.

Zorunlu Olmadıkça Trafiğe Çıkılmamalı

Soğuk ve yağışlı havalarda zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmaması ve yolculukların ertelenmesi konusunda uyarılarda bulunan Vali Kaldırım, “Tüm ekiplerimiz soğuk ve yağışlı havanın etkileriyle canla ve başla mücadele ederken vatandaşlarımızın da bu konuda onlara yardımcı olmalarını istiyoruz. Kar yağışı ve soğuk ile olumsuz hava koşullarına karşı tedbirli ve dikkatli olmamız lazım” dedi.

Can Dostlarımızı Unutmayalım

Kaldırım, “Ayrıca bu yağışlı ve soğuk kış günlerinde yine dışarıda yaşayan can dostlarımızı da ihmal etmeyelim. Polis, Jandarma ve Belediyelerimizin ekipleri, bizlere ihtiyacı olan sevimli can dostlarımızın tüm ihtiyaçlarıyla hassasiyetle ilgileniyorlar. Onlara karşı bu gibi koşullarda daha duyarlı olmamız lazım. Farklı alanlarda ve her koşulda büyük bir gayretle çalışan, sahada büyük bir özveriyle görev yapan tüm ekip arkadaşlarımı tebrik ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum dedi.