SAKARYA
Giriş Tarihi : 12-03-2022 14:22   Güncelleme : 12-03-2022 14:26

Hayat Standartları Yükseltilmeli

Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu Başkan Vekili Başkan Vekili İbrahim İşçi, Federasyon Genel Sekreteri Zehra Toy, Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Yalçın Sakarya BBP kadın kolları Başkanı Sevda Dadaş'ı makamında ziyaret ettiler. Dadaş, “Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılmalarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi, medeni toplum anlayışının bir parçasıdır” dedi.

Hayat Standartları Yükseltilmeli

Yaşamlarını Kolaylaştırmalıyız

Federasyon Genel Sekreteri Zehra Toy, Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Yalçın Sakarya BBP kadın kolları Başkanı Sevda Dadaş'ı makamında ziyaret eden Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu Başkan Vekili Başkan Vekili İbrahim İşçi, “Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılmalarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi, medeni toplum anlayışının bir parçasıdır. Engelli olmak asla bir kusur olarak görülmemeli, medeni toplum anlayışının bir parçasıdır. İmkanlar dahilinde engelli kardeşlerimizin yaşamlarını daha da kolaylaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

Önemli Olan Birlik

Sakarya BBP Kadın Kolları Başkanı Sevda Dadaş, Federasyon Birlik Başkanı İbrahim İşçi'nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Önemli olan birlik beraberlik, içerisinde barışın egemen olduğu insanların birbirlerine saygı duyduğu ve insanların huzurlu huzur kenti ihdas etmektir. Bu şehrin insanlarının Sakarya'da yaşayan Sakarya'nın sakinleri değil, Sakarya'nın olgusu içerisinde, şehrimizi benimsemeleri ve Sakarya peydası altında Sakarya'yı ilerilere götürmeye gayret ve çabası içerisinde olmamız lazım” dedi.

İnsanların Ortak Sorunu

Engelli Birlik Federasyon Başkan Vekili İbrahim İşçi, “Engelli insanların karşılaştığı sorunlar sadece kendilerinin değil, başta aile olmak üzere toplumun ve ayrıca her bireyin potansiyel bir engelli adayı olmasından dolayı tüm insanların ortak sorunudur. Engelliler sadece engellilerin değil, toplumun sorunu olduğunu belirten işçi, engellik toplumu oluşturan tüm kesimleri ilgilendiren duyarlı olmayı gerektiren ve çok yönlü ele alınması gereken toplumsal bir sorundur. Engelli kardeşlerimizin mutluluğu bizim mutluluğumuzdur” dedi.