SAKARYA
Giriş Tarihi : 26-03-2022 22:21   Güncelleme : 27-03-2022 22:50

Yüce Tarımda Devrim Yarattı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, APEK Genel Kurul Toplantısı’na katıldı. Genel kurulun üretici ve tarım faaliyetleri için hayırlı olmasını dileyen Başkan Yüce, “Değerli üreticilerimizin de desteğiyle tarıma yönelik projelerimize hız kesmeden devam edeceğimizi ve her daim üreticilerimizin yanında olacağımızı bildirir, kongrenin hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

Yüce Tarımda Devrim Yarattı

Üreteme Destek

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin Genel Kurul Toplantısı’na katıldı. 53 bin kişiden fazla üyesi bulunan kooperatifin başkanlığını yürüten APEK Başkanı Sebahattin Karasakal, yönetim heyetiyle birlikte tek adayolarak katıldığı kongrede güven tazeledi. Serdivan Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kongreye Başkan Yüce’nin yanısıra, MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten, MHP İl Başkanı Ahmet ZiyaAkar, Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı, STK temsilcileri ve kooperatif üyeleri katıldı. Programda konuşan Başkan Yüce, çiftçinin her zaman yanında olduğunu ve üretime desteklerinin her geçen gün daha da artacağını bir kez daha belirtti.

Üretim Teknolojiyle Buluşuyor

Yoğun katılımın olduğu kongrede konuşan Başkan Yüce, “Sağlığımızı korumak ve evlatlarımızı güvenle yetiştirmek için hilesiz, genetiğiyle oynanmamış, sağlık tehdidi olmayan gıdalar tüketmemiz gerekiyor. Tüm dünyada gıda endüstrisinin geldiği nokta hepimizin malumudur. Sağlıklı gıdaya ulaşmak hem çok pahalı hem de çok zor. Hemşerilerimizin uygun fiyatla sağlıklı gıdaya ulaşabilmeleri bizim için çok önemli. Bu yüzden hastalıktan ari Süt 54’ümüz var. Bu yüzden şifa kaynağı Bal 54’ümüz var. Yumurta 54, Et 54, Fındık 54, Kabak 54 gibi sağlıklı, kaliteli, güvenilir ve uygun fiyatlı ürünlerimiz var. Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak işte bu yüzden tarımsal projelerimize azami ölçüde önem gösteriyoruz. Bunu yaparken de geleneksel üretimi, modern teknolojiyle bir araya getiriyoruz. Böylece üretim sürecini hızlandırıyor, verimi ve kazancı artırıyoruz” dedi.

En İyi Şekilde Değerlendiriyoruz

Sakarya’nın bereketli topraklarında Büyükşehir Belediyesi marifetiyle yürütülen ve şehrin üretimine katkı sağlayan projelerinden de bahseden Başkan Yüce, “Şehrimiz; hava ve iklim koşulları açısından tarımsal üretim için uygun, tarımsal makine ve araçları kullanımının yoğun; tarla, bahçe bitkileri ve meyvecilik ürünleri açısından zengin ve çeşitlilik arz eden bir bölgedir. Şehir ekonomisinde tarım sektörü önemli bir paya sahiptir. Büyükşehir Belediyemiz bünyesinde, şehrimizdeki tarım potansiyelini en iyi şekilde kullanmak için pek çok proje hayata geçirdik. Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak, tarımın sanayi ile entegrasyonuna dönük uygulamalara önem veriyoruz. Bunun için birçok projeye imza attık. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ve himayelerinde Sera A.Ş. ve FidanA.Ş.’i şehrimize kazandırdık. Seracılık Mükemmeliyet Merkezi, AR-GE Uygulamalı Tarım ve Çiftçi Eğitim Merkezi (UTÇEM), Sakarya Botanik Vadisi, Yeşil Hazine Endüstriyel Kenevir, Hastalıktan Ari Manda Çiftliği, Kültür Ortamında Salep Yetiştirilmesi, Safran Yetiştiriciliği, Çilek Yetiştiriciliği, İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği gibi projelerimizle de tarım potansiyelimizi güçlendirmeye devam ediyoruz” ifadelerinde bulundu.

Üreticimizle İş Birliği Halindeyiz

Başkan Yüce, “Her fırsatta tarımın ve tarımsal üretimin ne kadar önemli olduğunu, şehrimize kazandıracaklarını anlatıyor ve yönümüzü de buna göre şekillendiriyoruz. Ben de sizlerden biriyim. Pancar üreticiliğinden gelen kardeşinizim. Yıllar önce pancar üretmek, ürettiğiniz pancarların nakliyesini yapmak çok zor işti. Bugün Cumhurbaşkanımız önderliğinde yürütülen projeler sayesinde görüyoruz ki artık çok daha kolay bir hale geldi. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak bu anlayışla hareket ederek üreticimizin her konuda yanında oluyor ve onları destekliyoruz. Hayata geçirdiğimiz tarımsal faaliyetlerde de ortaklaşa çalışma içerisinde iş birliği ile hareket ediyoruz. Siz değerli üreticilerimizin de desteğiyle tarıma yönelik projelerimize hız kesmeden devam edeceğimizi ve her daim üreticilerimizin yanında olacağımızı bildirir, kongrenin hayırlı olmasını temenni ederim” diyerek açıklamalarını tamamladı.