SAKARYA
Giriş Tarihi : 14-08-2021 14:51   Güncelleme : 14-08-2021 15:03

Genel Kurul Gerçekleştirildi

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Sakarya İl Temsilciliği 3. Olağan İl Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Yoğun bir katılımla gerçekleşen, TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu’nun da katıldığı genel kurula Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Ak Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, İlçe Belediye Başkanları, STK Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Genel Kurul Gerçekleştirildi

Geleceğe Hizmet

“Gençliğe hizmet, geleceğe hizmet” mottosuyla hareket eden TÜGVA Sakarya, 3. Olağan İl Genel Kurulunu 13 Ağustos Cuma günü Orhangazi Kültür Merkezinde gerçekleştirdi. Katılımın yoğun olduğu genel kurula TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu’nun yanı sıra Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Ak Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, İlçe Belediye Başkanları, STK Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Pandemi Bize Engel Değil

TÜGVA Sakarya İl Temsilcisi Murat Selim Deveci yaptığı konuşmasında, “Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını, hayatın her alanında olduğu gibi STK faaliyetlerini olumsuz etkiledi. Yaklaşık 1 buçuk yıl evvel gerçekleştirdiğimiz görev değişiminin kongresini yapmak ancak bugüne nasip oldu. Göreve geldiğim günden itibaren vakfımızın vizyonu doğrultusunda ve şahsi tecrübelerimden hareketle gündüz gece demeden çalışmaya devam ettim. Elbette ki sürecin bir getirisi olarak kardeşlerimizle sadır sadıra gelip yüz yüze görüşemedik. İl ve ilçe teşkilatlanmalarımızı bu zorluklara rağmen tesis etmek zorunda kaldık. Ancak hiçbir zorluğun bizi aziz davamızdan ve derdimizden ayırmasına müsaade edemeyiz diyerek gençlerimiz için pandemi şartlarına rağmen çalışmaya devam ettik. Gençler için hayata geçirdiğimiz ve yapmayı planladığımız tüm projelerde bizleri her daim destekleyen, motive eden tüm büyüklerimize ve kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum. Genel Kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

İşimiz Gücümüz Gençlik

TÜGVA Sakarya, 3. Olağan İl Genel Kuruluna katılan TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu Genel Kurulun Sakarya’ya hayırlı olmasını dileyerek başladığı konuşmasında “Ülkemizin dört bir yanından çok sayıda gençlerimizle bir araya geliyoruz. Gençlerimiz ile hayatın her anında yanlarında olmak, onların başarılı ve mutlu olmalarını sağlamak için tüm teşkilat birimlerimiz ile yoğun çaba sarf ediyoruz. Pandemi süreci her ne kadar tüm dünyayı etkisi altına alıp, birçok aksaklık meydana gelmesine sebep olsa da gençler için çalışmaktan vazgeçmedik. Online birçok eğitim, konferans, yarışmalar düzenledik. Bu çalışmalarımız hız kesmiyor, gençler için çabalamaya her daim devam ediyoruz. Bizim işimiz, gücümüz gençlik. Geleceğimiz, gençliğimizdedir.” dedi.

Hakkın Ve Adaletin Savunucusu

Genel Kurula katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce yaptığı konuşmasında “Gözleri pırıl pırıl olan gençlerimize geleceğimizi gönül rahatlığıyla emanet edebileceğimizin farkındayız. Her daim hakkın ve adaletin savunucusu olun, din, dil, ırk ayrımı yapmadan insana değer verin. Allah yardımcımız olsun. İl Temsilciliği görevine seçilen Murat Selim Deveci ve ekibindeki kardeşlerimi tebrik ediyor, başarılar diliyorum.” dedi.