SAKARYA
Giriş Tarihi : 28-07-2021 15:44   Güncelleme : 28-07-2021 15:46

İnsan Ticareti İnsanlık Suçudur

30 Temmuz İnsan Ticaretiyle Mücadele Günü kapsamında Sakarya Valiliği insan ticaretiyle mücadele basın bildirisi yayınlandı.

İnsan Ticareti İnsanlık Suçudur

Sakarya Valiliğimizde 16 Temmuz 2021 tarihinde, “30 Temmuz İnsan Ticaretiyle Mücadele Günü” kapsamda; İnsan Ticaretiyle Mücadele ve Koordinasyon Komisyonu Toplantısı gerçekleştirilmiştir. Gerçekleştirilen toplantıda şu ifadelere yer verildi: ''21. yy itibari ile dünyada başlayan küreselleşme ile birlikte, gerek dünya ülkeleri gerekse ülkemizde yoğunlaşarak etkinliğini arttıran ve ''İnsanlığa Karşı İşlenen Suçlar'' arasında yer alan İnsan Ticareti, günümüzde modern kölelik olarak da adlandırılmaktadır. İnsan ticareti geçmişteki kölelikten farklı olarak; özellikle kadınlar ve çocuklar başta olmak üzere daha çok, insanların cinsel sömürü ve emek sömürüsü şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

Her yıl dünyada milyonlarca insan kandırılıyor, kaçırılıyor, köle gibi çalışmaya, hırsızlığa, fuhşa, dilenciliğe zorlanıyor. İnsan ticareti insanlık suçudur.

Siz de Türkiye'nin insan ticaretiyle mücadelesine destek verin… Bu suça ortak olmayın.

İhbar hatları; “157 (Yabancılar İletişim Merkezi), 155 (Polis İmdat Hattı), 156 (Jandarma İmdat Hattı), 158 (Sahil Güvenlik İhbar ve Talep Hattı)''