SAKARYA
Giriş Tarihi : 09-01-2018 15:14   Güncelleme : 09-01-2018 15:14

BALKANLIOĞLU’nun Gazeteciler Günü Mesajı

Vali İrfan BALKANLIOĞLU’nun 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı yayımladı.

BALKANLIOĞLU’nun Gazeteciler Günü Mesajı

Vali İrfan BALKANLIOĞLU’nun 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı "Değerli basın mensuplarının ve çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyorum.

 
        10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı kanun ile yürürlüğe girerek, basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen bu özel günü hep birlikte kutlamaktayız.
 
        Demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından biri de basındır. Halkın tarafsız, eksiksiz ve doğru haber akışıyla bilgilendirilmesi, demokratik ve şeffaf toplum olmanın öncelikli şartlarından biridir. Çok yönlü bir işlevi olan basının bir görevi de demokrasiyi savunmaktır. Nitekim basınımız bu gücünü, 15 Temmuz hain darbe girişiminde, demokrasinin yanında yer almasıyla göstermiştir. Basınımızın bu rolü sayesinde hem demokrasimizin gelişmesine hem de birlik ve beraberliğimizin pekişmesine katkılarını sürdüreceğine inancımız tamdır.
 
        Medya çalışanlarımızın, kamuoyunu doğru ve eksiksiz bilgilendirme konusundaki yükümlülüklerini en iyi biçimde yerine getirmek için gösterdikleri çabalar hiç kuşkusuz takdire şayandır. Toplumun gelişimi ve kalkınma süreci de, basın çalışanlarının desteği ile daha hızlı olmaktadır. Ülkemizin ve İlimizin sorunlarını, ihtiyaçlarını, taleplerini yetkililere ve kamuoyuna aktaran ve sorunların çözümünde önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan yine gazetecilerimizdir. 
 
        Bu duygu ve düşüncelerle; İlimizde büyük bir özveri ve fedakârlıkla çalışan basın mensuplarımızın, “Çalışan Gazeteciler Günü”nün 57. yıldönümünde; basın meslek ilkeleri doğrultusunda ilkeli, tarafsız ve sorumlu gazetecilik anlayışıyla yapılan çalışmaların devamını diler, yazılı, görsel ve işitsel basınımızın bütün çalışanlarına sevgi ve selamlarımı sunarım"