SAKARYA
Giriş Tarihi : 10-03-2022 17:20   Güncelleme : 10-03-2022 17:25

Sakarya'da Fırsat Verilmeyecek

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Videokonferans yöntemiyle gerçekleştirilen Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısına başkanlık etti. Toplantıda Kaldırım, “Uyuşturucuyla mücadeleyi terörle mücadele kadar önemli görüyoruz” dedi.

Sakarya'da Fırsat Verilmeyecek

Projeler Ele Alındı

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım başkanlığında gerçekleştirildi. İlgili kurum ve kuruluş yetkilileri ile STK temsilcilerinin katıldığı toplantıda, bağımlılıkla mücadelede Sakarya’da 2021 yılı içerisinde yapılan çalışmalar ve 2022 yılında planlanan faaliyetler ve projeler ele alındı.

Ek Tedbirler Görüşüldü

Sosyal farkındalık projelerinin hayata geçirilmesi ve çocuklar ile gençlerin zararlı alışkanlık edinmelerini önlemek amacıyla İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ile YEDAM temsilcilerinin birer sunum yaptığı toplantıda diğer kurul üyeleri de, sorumluluk alanlarında yapılan çalışmalara dair bilgiler verdiler. Bugüne kadarki faaliyetler hakkında istatistiki bilgilerin de ele alındığı toplantıda ayrıca kurul üyeleri, bundan sonra alınacak ek tedbirlere dair görüşlerini de dile getirdiler.

Mücadelede Kararlıyız

Bağımlılıkla mücadeleyi terörle mücadele kadar önemsediklerini dile getirerek konuşmasına başlayan Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Toplumun tüm bireylerini yakından ilgilendiren bağımlılıkla mücadelede her kurumumuza, her birimimize, her ferdimize ayrı ayrı görevler düşmektedir. Bu konu yalnızca mülki idare amirlerini ya da sadece emniyet güçlerimizi değil, ildeki tüm kurum, kuruluş ve STK’larımızı da yakından ilgilendiriyor. Mücadele ederken elbette ilk önce bunların teminini önlemek gerekiyor, ancak bununla birlikte özellikle gençlerimizi ve çocuklarımızı bu konuda bilgilendirmek ve bilinçlendirmek de bir o kadar hayati önem taşıyor” dedi.

Dikkatli Olmalıyız

Kaldırım, “Sakarya’mızın bulunduğu coğrafi konumu düşünürsek, bağımlılık yapan maddelerin trafiği konusunda da daha dikkatli olmamız gerektiği bir gerçektir. Bu konuda hem Emniyet hem de Jandarma teşkilatlarımız ile birlikte işin arz kısmını önlemek için büyük bir gayret sarf ediyoruz. Son birkaç yıldır zaten bu konuda güvenlik güçlerimiz çok başarılı operasyonlara imza attılar. Dün olduğu gibi bugün de aynı kararlılıkla yine özellikle zehir tacirlerine İlimizde geçit vermeyeceğimizi açık açık ifade etmek istiyorum” dedi.

Hayatına Dokunabilmeliyiz

Kaldırım, “Bağımlılıkla mücadelede bizler arz kısmını önlemede çalışmalarımızı yürütürken, talebin ortadan kaldırılması için de her bireyin hayatına dokunmak zorundayız. Özellikle gençlerimizin, çocuklarımızın hayatını olumsuz yönde etkileyecek bu tür alışkanlıkların önüne geçmek için onların boş vakitlerini yararlı bir şekilde dolduracakları sosyal faaliyet alanları oluşturuyoruz. Her şeyin başı eğitim olduğuna göre, bu konuda da yarınımızın teminatı çocuklarımızın hayatlarının her anına dokunma ve sağlıklı bir nesil yetiştirme gayretindeyiz” dedi.