SAKARYA
Giriş Tarihi : 10-03-2022 15:08   Güncelleme : 10-03-2022 15:11

Geç Kalınmış Bir Süreç

ASKON Sakarya Enerji Sektör Başkanı Çağlar Baltaoğlu yenilenebilir enerji hakkında değerlendirmelerde bulundu. Baltaoğlu, “Geç kalınmış bir süreç” dedi.

Geç Kalınmış Bir Süreç

Kendi Enerjini Kendin Üret

Yeni yıl itibarıyla çok yüksek oranda zamlanan enerji fiyatları beraberinde kendi enerjini kendin üret dönemini başlatıyor. Artık iş dünyasında küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeler ile birlikte bireysel kullanımlara dahil olan yaşam alanlarında da insanlar kendi enerjisini kendi üretebilmenin yollarını arıyor. Aslında oldukça uzun yıllardır gündemde olan bu durum yaşanan zamlarla birlikte gündemden düşmüyor.

Daha Hızlı İlerleye Bilir

Geç kalınmış bir süreç olarak değerlendirmede bulunan Baltaoğlu, “Uzun yıllar önce atılan adımla insanların kendi enerjilerini üretebilmeleri için rüzgar ve güneş enerjisi konusunda bireysel kullanıcılara yönelik birçok hibrit projenin geliştirildiğini söyleyerek yaşanan bu zamlar sonucunda artık sürecin çok daha hızlı ilerleyeceğini” belirtti.

4-5 Kat Daha Artırıyor

Bireysel tüketicilere yönelik bu alanda yapılacak olan teşvikler ve tüm iyileştirmelerin bireyleri firmaları bu yöne yönlendireceğini ifade eden Baltaoğlu, “.Kendi enerjini kendin üret döneminde bu alanda faaliyet gösteren birçok şirket çalışmalarına hız veriyor. Bu alanda yaşanan olağanüstü artış yenilenebilir enerjiye karşı olan talebi de 4-5 kat daha artırıyor. Enerji Sektörü olarak ASKON Üyelerimize yenilenebilir enerjinin ayrıcalıklarını anlatarak özellikle güneş enerjisinin elektriğe dönüşümü üzerindeki önemini dile getirmekteyiz” dedi.