SAKARYA
Giriş Tarihi : 26-02-2022 21:49   Güncelleme : 27-02-2022 00:55

62 Noktada Operasyon

Sakarya Emniyet Müdürlüğü, Polis sorumluluk bölgelerinde düzensiz göç ve göçmen kaçakçılığı ile etkin mücadele edilebilmesi amacıyla 62 ayrı noktada, 492 polis ile düzensiz göç ile mücadeleye yönelik huzur uygulaması yapıldı.

62 Noktada Operasyon

Huzur Uygulaması Yapıldı

Sakarya Emniyet Müdürlüğü, Polis sorumluluk bölgelerinde düzensiz göç ve göçmen kaçakçılığı ile etkin mücadele edilebilmesi amacıyla yabancı uyruklu şahısların kalabileceği metruk yerler, yoğunlukla ikamet ettikleri bölgeler, umuma açık eğlence mekanları, tır garajları, terminaller, limanlar ve balıkçı barınakları, toplu taşıma durak ve istasyonlarında düzensiz göç ile mücadeleye yönelik huzur uygulaması yaptı.

Aranmadık Yer Bırakılmadı

Genel Asayiş ve kamu düzeninin devamına yönelik suç ve suçlularla mücadele edilmesi, ulusal ve uluslararası güvenliğin sağlanması, özellikle sosyal ve ekonomik düzeni olumsuz yönde etkileyen Düzensiz Göç ve Göçmen Kaçakçılığı ile etkin mücadele edilmesi amacıyla, 62 ayrı noktada,195 ekip, 492 personel ile düzensiz göç ile mücadeleye yönelik huzur uygulaması yapıldı. 83 metruk yer, 127 yoğunlukla ikamet ettikleri yerler, 39 umuma açık eğlence mekanları,7 tır garajı/ otobüs terminali, liman, 15 balıkçı barınağı, 94 toplu taşıma durak ve istasyonunda, 985'i yabancı uyruklu olmak üzere toplam: 2.517 şahıs sorgusu yapıldı. İllegal olarak bulunduğu tespit edilen toplam 34 yabancı uyruklu şahıs yakalanarak sınır dışı işlemlerine başlandı.