SAKARYA
Giriş Tarihi : 23-02-2022 22:29   Güncelleme : 24-02-2022 15:03

Minibüsler Taşındı

Büyükşehir Belediyesi, 4 yıl önce tren garı tarafına taşınan minibüslerin bir bölümünü talep üzerine yeniden Gar Meydanı’na aldı.

Minibüsler Taşındı

Şoförlerin Talepleri Kabul Edildi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, ulaşımda vatandaşlara konforlu bir hizmet sunabilmek için yeni uygulamalar ve projeler devreye alıyor. Adapazarı şehir merkezinde toplu taşımanın merkezi konumunda olan Adapazarı Gar Meydanı’nda 4 yıl önce durak yeri değiştirilen minibüsler, tren garının yanında hizmet veriyordu. Minibüsçü esnası ve vatandaşlar hatların bir bölümünün eski yerine alınması için Büyükşehir Belediyesi’ne talepte bulundu. Konuyu inceleyen Başkan Ekrem Yüce, konumla ve yoğunlukla ilgili yapılan araştırmalardan sonra araçların bir bölümünün geri alınması için talimat verdi. Meydanda yeniden bir durak düzeni kuruldu ve farklı güzergâhlara yolcu taşıyan 4 hattın araçları yeniden bu noktaya alındı.

Esnaf Ve Vatandaş Memnun

Evlerine ve iş yerlerine ulaşmak için toplu taşımayı kullanan vatandaşlar, minibüslerin yeniden meydanın hemen sınırına alınmasından büyük memnuniyet duydu. Kentin merkezinde yürüme mesafesini uzatmadan araçlara ulaşan vatandaşlar, bu karar için Başkan Yüce ve ekibine teşekkür etti. Ayrıca, Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Ali Bektaş ve minibüs şoförleri ile durak çalışanları teşekkür için Yüce’yi makamında ziyaret etti. Başkan Bektaş, “Alınan bu karar vatandaşı ve aynı ölçüde esnafımızı mutlu etti. Maddi, manevi her açıdan durağımıza geri kavuşmuş olmamız bizleri mutlu etti. Emeği geçen başta başkan bey olmak üzere Büyükşehir ekibine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Heyet, Başkan Yüce’ye çiçek takdim ederek minnet duygularını ifade etti.

Şoför Esnafından Teşekkür

Şoförlerin haklı taleplerinde Büyükşehir’in her zaman yanlarında olduğunu belirten Ali Bektaş, “ Bizler vatandaşa kaliteli ve güvenli hizmet için sabahtan akşama kadar direksiyon başında olan kişileriz. Yolcularımızı en iyi şekilde taşımak en büyük gayemiz. Gar Meydanı yanındaki durağımıza uzun bir aradan sonra kavuşmak hem bizlerin hem de yolcularımızın yüzünü güldürdü. Yeni yerimiz sayesinde artık müşterilerimizin yürüme mesafesi de kısaldı. Bu uygulama sayesinde bölgenin trafik sıkışıklığı da engellenmiş oldu. Bizler Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin şehir için vatandaş için gündüz gece demeden yürüttüğü çalışmalara şahidiz. Kendisi vatandaşa ve şehre kaliteli hizmet için mücadele eden her esnafın yanında olduğu gibi bizlerin de yanında olarak haklı talebimizi uygulamaya koydu. Bu nedenle şoför camiası ve şahsım adına kendilerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konforlu Ve Geniş Ulaşım Ağı

Halka hizmet için doğru şekilde mücadele eden herkesin yanında olduğunu bir kez daha belirten Başkan Yüce, “Ben her zaman söylediğim gibi bu milletin hizmetkârıyım. Sizler nasıl ki müşterileriniz için sabahtan akşama kadar direksiyon başındaysanız ben 7 gün 24 saat boyunca vatandaşa hizmet için işimin başındayım. Kimi zaman sokaklarda, caddelerde kimi zaman proje alanlarında kimi zaman ise şehir dışında ama her zaman hizmet aşkıyla işimin başındayım. Bu şekilde düşünerek vatandaşa hizmet için mücadele eden, iş yapan herkesin yanındayım. Bugün şoför esnafı ve yolcuları için hayata geçirdiğimiz uygulamada da bu düşünceyle hareket ettik. Bölgede hem esnaftan hem de vatandaşlarımızdan yoğun bir talep vardı. Bu talepleri inceleyip detaylarıyla birlikte araştırdıktan sonra haklılığına karar verdik ve uygulamaya koyduk. Biz haklı olan taleplerin yanındayız. Sakarya’nın her geçen gün genişleyen ulaşım ağını daha güvenli ve konforlu hale getirmek için yeni çalışmalarımızı da yakında zamanda hayata geçireceğiz. Yeni durağınız sizlere ve müşterilerinize hayırlı olsun” dedi.