SAKARYA
Giriş Tarihi : 20-02-2022 15:38   Güncelleme : 20-02-2022 15:44

Üretimin Ana Merkezi

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ ve yönetimi Sakarya 3. Organize Sanayi Bölgesi’ne ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette gerçekleştirilen toplantıda Altuğ, “OSB’lerimiz üretimin ana merkezi konumundalar. Üreten bir şehir her anlamda üste çıkar, istihdam, eğitim kalitesi, sosyal imkanlar sürekli artar” dedi.

Üretimin Ana Merkezi

Tesisler İncelendi

Sakarya 3. Organize Sanayi Bölgesi’ne ziyaret gerçekleştiren SATSO Meclis Başkanı Talip Kuriş ve Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, Başkan Yardımcısı Yüksel Avşar, Sayman Üye Doğan Çatalbaş, SATSO Yönetim Kurulu Üyelerinden Hüseyin Ür, Hayrettin Kovacıoğlu, Semih Çokay ve Erhan Fidan OSB içerisindeki üretim yapan tesisleri inceledi. Üretim tesislerinde yapılan incelemeler sonrası OSB Yönetim binasında gerçekleştirilen toplantıda kuzey bölgesinde yoğunlaşan yeni yatırım çalışmaları gibi birçok konuda istişare edildi.

Üretim Artarsa Ticaret Artar

OSB’lerin üretimin ana merkezi konumunda olduğunu belirten Altuğ, “ Oda olarak bizler de planlı ve sistemli üretim çalışmalarının ne kadar verimli olduğunu bildiğimiz için var olan OSB’lerimizin büyümesi ve yeni OSB’lerin planlaması için var gücümüzle çalışıyoruz. Şehirde üretim artarsa ticarette artar. Üreten bir şehir her anlamda üste çıkar, istihdam, eğitim kalitesi, sosyal imkanlar sürekli artar. Şehrimiz konumu, sahip olduğu liman, karayolları gibi avantajları gereği yatırım için çok fazla talep alıyor” dedi.

OSB Projelerini Destekliyorlar

İstişareye, ortak akla ve işbirliğine büyük önem veriyoruz ifadelerini kullanan Altuğ, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız başta olmak üzere TOBB, Valiliğimiz, Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz OSB projelerini destekliyor, üretimin her konuda şehre kazandıracağı avantajların farkında olarak işbirlikleriyle bizlere destek oluyorlar. Söğütlü OSB’miz de şehrimiz sanayisinin sorunsuz, planlı ve temiz işlediği yerlerin başında geliyor. OSB Yönetimi de oldukça verimli çalışıyor ve bizler de sorumluluk bilincinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Kuzey Bölgesi Önemli

3. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Güneş, SATSO yönetimini ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını vurgulayarak, “OSB’mizde üretim tüm hızıyla devam ediyor ve yönetim olarak bizler de üretimin aksamaması adına uğraşlar veriyoruz, görevimizi yerine getiriyoruz. OSB’miz bağlantı yolları, arıtma tesisi gibi birçok önemli imkana sahip. Kuzey bölgemiz sanayi yatırımları için oldukça önemli ve SATSO’nun da yeni OSB çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Şehre her konuda yapılan yatırımda tüm şehir kazançlı çıkacaktır. Şehrimizde SATSO öncülüğünde ortak akıl ile ciddi çalışmalar yürütülüyor. OSB yönetimleri olarak bizler de şehrimizin kalkınması adına elimizden gelen katkıyı vermeye hazırız” dedi.