SAKARYA
Giriş Tarihi : 05-02-2022 11:56   Güncelleme : 05-02-2022 12:00

Cuma Namazında Buluştular

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün mesleki faaliyetleri kapsamında Sakarya ili dışındaki büyük camilerde cuma namazı uygulaması yapan Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri cuma namazı için Süleymaniye Camii'ndeydiler.

Cuma Namazında Buluştular

Birçok İlde Gerçekleştirildi

Uygulama kapsamında daha önce Ankara Kocatepe Camii, Adana Sabancı Camii, Yalova Merkez Camii, Düzce Merkez Camii, Bursa Ulu Cami, Mihraplı Cami ile Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da cemaat olarak bulunduğu Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'nde program gerçekleştiren Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisemiz öğrencileri; cuma namazı kıldırma faaliyetlerine geçtiğimiz ay ise Bilecik Kayıboyu Camii'nde devam ettirdiler.

Öğrenciler Vaaz Verdi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, 4 Şubat Cuma günü Süleymaniye Camii'ndeki cuma namazı uygulamasının heyecanını yaşayan öğrencilerimizi ve emeği geçen okul yönetici ve öğretmenlerini tebrik etti. “Mimar Sinan’ın muhteşem eseri Süleymaniye Camii'nde gerçekleşen programda meslek dersleri öğretmeni İrfan Aydemir vaiz olarak; Mustafa Ensar Kahraman isimli öğrencimiz imam olarak; öğrencilerimizden Emircan Polat hatip olarak; Mücahit Bulut, Ahmet Faruk Elmacı, Ömer Faruk Canbazlar, Abdüssamed Özer, Ahmet Said Bulut müezzin olarak görev yaptılar. Ayrıca öğrencilerimiz cuma selası ve merkezi öğle ezanını da okudular. Mehmet Karakaş