SAKARYA
Giriş Tarihi : 03-02-2022 15:25   Güncelleme : 03-02-2022 15:27

Kazanlar Sizin İçin Kaynıyor

Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete aldığı Aşevi, ilk ayda her gün 600 öğün yemeği vatandaşların adreslerine ulaştırdı. Kurulan çatı altındaki tencereler Sakarya için gece-gündüz kaynıyor. Çıkarılan öğün sayısı ise her geçen gün artıyor.

Kazanlar Sizin İçin Kaynıyor

Önemli Bir Örnek

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, yürüttüğü sosyal hizmet faaliyetleriyle vatandaşların yanında olduğunu attığı her adımda gösteriyor. Başkan Ekrem Yüce’nin talimatıyla kurulan Büyükşehir Aşevi de bu çalışmaların önemli bir örneği oldu. Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından kurulan ekip, kurumda her gün 3 öğün yemeğin çıkarılıp belirlenen adreslere dağıtımı için titiz bir şekilde çalışıyor.

Daha Fazla İhtiyaç Sahibine Ulaşılıyor

Aşevi’nde aşçı, mutfak, temizlik ve dağıtım personeli sistemin en hızlı şekilde işlemesi için gece-gündüz görev başında. Mutfakta pişirilen yemekler paketlenerek araçlara alınıyor ve ihtiyaç sahibi vatandaşların kapısına kadar ulaştırılıyor. 2022 ile birlikte hizmete giren Aşevi’nde 1 ayda her gün 600 öğün yemek dağıtıldı. Sakarya’da her bir vatandaşın sıcak yemekle buluşması için başlatılan bu çalışmayla her gün daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşılıyor.

Yüzlerindeki Bir Tebessüm Yeter

Sosyal Hizmetler Dairesi’nden yapılan açıklamada, “Başkanımız Ekrem Yüce’nin talimatlarıyla başlattığımız çalışmalarda kısa sürede yüreklerimizi ısıtan manzaralarla karşılaştık. Sakarya’nın dört bir yanında sıcak yemek ulaştırdığımız vatandaşlarımızın yüzündeki bir tebessüm, tüm yorgunluğumuzu aldı ve bize güç kattı. Yine sayın başkanımızın yakından takip ettiği bu süreçte soframıza ortak olan vatandaşlarımızın sayısını artıracak ve şehrimizde sıcak yemekle buluşan tek bir vatandaş kalmayıncaya kadar, kentin her noktasına ulaşacağız” denildi.