SAKARYA
Giriş Tarihi : 29-01-2022 16:21   Güncelleme : 29-01-2022 16:24

Büyükşehir Olmanın Hakkını Veriyor

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’u ağırladı. 2 buçuk yılda yapılan yatırımları anlatan Yüce, “2.3 milyar TL’lik altyapı ve üst yapı yatırımı yaptık. 72 projemizi tamamladık, 31 projemize de başladık. Sakarya’nın geleceğin parlayan yıldızı olması için üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Büyükşehir Olmanın Hakkını Veriyor

Sakarya’ya Özel Ziyaret

Bir dizi ziyaret için Sakarya’ya gelen AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’yi makamında ziyaret etti. Kurtulmuş’u Yüce ve Büyükşehir bürokratları karşıladı. Ziyarette Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Çiğdem Erdoğan Atabek, Recep Uncuoğlu, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, ilçe belediye başkanları ve AK Parti il yöneticileri yer aldı.

Üretmeye Devam Edeceğiz
Başkan Yüce, Sakarya’da 2019’dan bugüne tamamlanan, yapımı devam eden ve planlanan projelerle ilgili Prof. Dr. Kurtulmuş’a bilgi verdi. Yüce, 2 buçuk yıllık süreçte 16 ilçe ve 664 mahalleye hizmet götürdüklerini, 2.3 milyar TL’lik alt ve üst yapı yatırımı yapıldığını, 72 projenin tamamlandığını ve 31 projenin ise yapımına başlandığını söyledi. Yüce, Sakarya’nın geleceğin parlayan yıldızı olması için gündüz-gece çalıştıklarını vurgulayarak, “Halka hizmet, Hakk’a hizmet anlayışıyla şehrimiz için üretmeye, yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Sakarya Bir Cennet
Başkan Yüce 2 buçuk yıllık süreçte yapılan yatırımları şöyle anlattı: “Gönül belediyeciliği şiarıyla çıktığımız kutlu davamızda hemşerilerimize gündüz gece hizmet ederek 2 buçuk yıllık süreci geride bıraktık. Malum, Sakarya bir başkadır. İnsanoğlu yaratıldığı günden itibaren tahayyül edilen tüm cennet tasvirleri Sakarya’da mevcuttur. Gölümüz, denizimiz, longozumuz, yaylalarımız, ormanlarımız, yeşilin yüzlerce tonu hepsi Sakarya’mızın sahip olduğu nimetler. Biz Sakarya’da 1 milyon 56 bin 551 kardeşlerimizle birlik ve beraberlik içerisinde yaşıyoruz. Şehrimizde 16 ilçemiz ve 664 mahallemiz bulunuyor. Şehrimizin ekonomisinin %17’si tarım, %24’ü sanayi ve %59’u da hizmet sektörüne dayanıyor. 7 Organize Sanayi Bölgesi ve 8 Küçük Sanayi Sitesiyle ülkemizde en çok ihracatı yapan yedinci şehiriz. Şehrimizde tüm sektörlerden izler görebilirsiniz”

810 Kilometre Asfalt, 76 Kilometre Yol İnşası
“Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın bizlere çizdiği vizyon, Sayın Bakanlarımızın sağladığı destek ve AK Parti Teşkilatımızın hizmet anlayışıyla göreve başladığımız 1 Nisan 2019’dan bu yana yaklaşık 2 buçuk yılı geride bıraktık. Bu süreçte şehrimizi yarınların güçlü Türkiye’sine hazırlayacak vizyon projeleri hayata geçirdik. Aynı zamanda klasik belediyecilik hizmetlerinde pek çok muvaffakiyet elde ettik. Geçtiğimiz 2 buçuk yıllık süreçte toplamda 2.3 milyar TL’lik altyapı ve üstyapı yatırım yaptık. Sakarya genelinde 810 km’ye tekabül eden 1 milyon 130 bin 82 ton asfaltlama çalışması yaptık. Ayrıca 76 km’lik beton yol inşa ettik. Asfalt serimi, beton yol imalatı ve yol bakım çalışmaları için toplamda 362 milyon 602 bin 405 lira yatırım yaptık”

 

31 Projenin Startını Verdik
“Altyapı yatırımlarımı için ise 648.9 km uzunluğunda 61 milyon 502 bin 789 liralık yeni içme suyu şebeke yatırımı yaptık. 105.82 km uzunluğunda 54 milyon 287 bin 810 liralık yeni yağmur suyu şebeke yatırımı yaptık 201.13 km uzunluğunda 74 milyon 678 bin 340 liralık yeni kanalizasyon şebeke yatırımı yaptık. Bu alt yapı ve üst yapı çalışmalarıyla birlikte belediyemiz birimleri ve kurumumuza bağlı iştiraklerle birlikte toplam 72 projemizi hayata geçirmeye muvaffak olduk. Bunun dışındaki 31 projemizin temelini attık ve startını verdik. Bu projelerimizin yapımına devam ediyoruz. İnşallah en kısa sürede tamamlayacak ve hemşerilerimizin hizmetine sunacağız.”

Gündüz-Gece Çalışıyoruz
“Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak 1 Nisan 2019’dan bugüne hemşerilerimizin hayatını kolaylaştırmak ve kendilerine katkı sağlamak için teknik projeler, sosyal projeler ve tarımsal projeler hayata geçirdik. 1 Nisan 2019’dan bu yana hemşerilerimize hizmet için gündüz gece demeden çalışıyoruz. Halka hizmet, Hakk’a hizmet anlayışıyla, Sakarya’nın geleceğin parlayan yıldızı olması için üretmeye, yatırım yapmaya devam edeceğiz. Yaptığımız tüm hizmet ve yatırımların hayırlı olmasını diliyor, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum”

Güçlü Türkiye’yi Birlikle Kuracağız

Projelerle ilgili istişarelerde bulunan Prof. Dr. Kurtulmuş, Başkan Yüce’ye söz verilen yatırımların büyük bölümünü tamamladığı için teşekkür ederek, “Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Söz verilen tüm projelerin yüzde 75’lik kısmını tamamlamış. Bunlar Sakarya’nın geleceği için sevindiricidir. Bizim arkadaşlarımız söz verdiği projeleri takip eder ve sonlandırıp şehre kazandırır. Allah diğer geri kalan projeleri de tamamlamayı nasip etsin. Sadece bulunduğu konum ile değil içerisinde barındırdığı kaynaklarla Sakarya büyük bir şehirdir. Hep iddia ettiğimiz gibi büyük ve güçlü Türkiye için şehirlerimiz güçlü olacak. Güçlü Türkiye’yi şehirlerdeki birlik ve beraberlikle kuracağız” dedi.

Gönüllerde Kalacağız

Kurtulmuş, Sakarya’nın projelerle büyükşehir olmanın hakkını verdiğini belirterek, “Yaptığımız işlerle vatandaşlarımızın gönlüne girerek o gönüllerde kalacağız. Sakarya, projeleriyle Büyükşehir olmanın hakkını veriyor. Belediye hizmetleri her vatandaşımıza dokunan hizmetlerdir. Milletin parasıyla Allah’ın rızasının kazanılacağı işler belediye işleridir. Ben bu hizmetlerin artarak devam etmesini ve şehrin güzelliğine güzellik katacak çalışmaları rabbim yapmayı nasip etsin. Ben bugün burada sizinle birlikte Sakarya için hayata geçirilen ve geçirilmesi planlanan projeleri dinlemekten keyif aldım. Ekrem başkanımızı ve ekip arkadaşlarını tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.