KARASU
Giriş Tarihi : 05-10-2021 20:24   Güncelleme : 05-10-2021 20:26

Gençlerle Sinemada Buluştu

İstiklal Marşımızın kabulünün yüzüncü yılı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü katkıları ile “Akif” filmi izleyici ile buluştu.

Gençlerle Sinemada Buluştu

Birlikte İzlediler

Karasu Belediye Başkan İshak Sarı, 2021 yılının Mehmet Akif ve İstiklal Marşı Yılı olması nedeniyle hazırlanan “AKİF” filmini sinemada öğrencilerle birlikte izledi. Başkan Sarı’ya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Karasu İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Şeref Çifci, Belediye Başkan Yardımcıları Hüdaver Ağun ve İsmail Karakaş eşlik etti.

Tarihe Işık Tuttular

Film sonunda öğrencilerle bir süre sohbet eden Belediye Başkanı İshak Sarı, Senaryo ve prodüksiyonu çok beğendiklerini ifade ederek; “Gençlerimizle birlikte tarihimize ışık tutan, özenle hazırlanmış bir eseri birlikte izlemenin heyecanını yaşadık” dedi. Kurtuluş Savaşı’nın ruhunu yansıtan, vatan ve bayrak sevgisinin benzersiz kahramanlığının göstergesi olan İstiklal Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un yaşadıklarını gençlere aktarılmasında önemli bir yapıtın ortaya konulduğunu belirten Başkan Sarı; “Yapımda emeği geçen herkesi kutluyorum. Bu vesilesiyle Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u bir kez daha minnet ve şükranla yâd ediyorum“ dedi.

Atabay’a Teşekkürler

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan ise; “Toplam 14 Okulumuzdan yaklaşık iki bin öğrencimizin izlediği “AKİF” filmini bugün Karasu Belediye Başkanımız Sayın İshak Sarı, Karasu İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Şeref Çifci, Belediye Başkan Yardımcıları Hüdaver Ağun ve İsmail Karakaş ile birlikte izledik. Sakarya Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım başta olmak üzere Öğrencilerimize bu imkânı tanıyan Karasu Belediye Başkanımız Sayın İshak Sarı’ya ve etkinlik boyunca Öğrencilerimize ev sahipliği yapan GKM Karasu Sinemaları Müdürü Hakan Atabay’a teşekkür ediyoruz” dedi.