KARASU
Giriş Tarihi : 13-09-2021 16:37   Güncelleme : 13-09-2021 16:42

Karasu’da Sahipsiz Tabut

Karasuspor taraftarları Karasu Belediyesi’nin kendilerine destek vermediğini belirterek Pazartesi günü bir eylem gerçekleştirdi. Belediyeye yürümeleri engellenen taraftarlar ellerindeki tabutu ve çelengi Karasu Atatürk Bulvarı’nda Atatürk anıtına bıraktı.

Karasu’da Sahipsiz Tabut

Karasu’yu Satanı Bizde Satarız

Karasu Belediyesinin destek vermemesi üzerine küme düştüklerini ifade eden Karasuspor taraftarları Pazartesi günü Karasu Belediyesini protesto etmek amacıyla bir yürüyüş düzenledi. Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Karasu Belediyesine yürümesi engellenen taraftarlar sloganlar eşliğinde Karasu Atatürk Bulvarı’nda yürüdü. Atatürk Bulvarı’nın sonunda yürüyüşlerini sonlandıran taraftarlar sarı kırmızı hazırladıkları tabutu ve çelengi Atatürk Anıtına bıraktı. Tepkili taraftarla ‘Karasu’yu satanı bizde satarız’ şeklinde slogan atarak tepkisini dile getirdi.

Bir Yıl Maç Oynanamayacak

Karasuspor taraftarları adına basın açıklamasını okuyan Mertcan Yılmaz, “Bugün burada ilçemizin en önemli simgelerinden, şehir kültürümüzün çınarı Karasuspor için bir araya gelmiş durumundayız. 82 yıl öncesine dayanan geçmişiyle Karasuspor bu ilçenin en eski ve en etkili sivil toplum örgütü olmuştur. Böyle bir köklü geçmişi olan ve tabana yayılan bir gücü olan kulüp ilçemizde yoktur ve şanlı kulübümüz bugün tarihinin en zor dönemini yaşamaktadır. Sarı kırmızılı çınar, sahipsiz kalmış ve lige katılamamıştır. Karasu’nun özellikle hafta sonları en büyük etkinliği olan karasuspor maçları artık bir yıl boyunca olmayacak, tribünler sessizliğe gömülecektir” dedi.

Sözlerimiz Karasu Belediyesi’ne

Yılmaz, “Bugün medeni ölçüler ve yasal kurallar içinde tepkimizi gösterdiğimiz yer karasu Atatürk Bulvarıdır. Sözlerimiz ise Karasu Belediyesi’nedir. Yol, su temizlik gibi spora katkı sunmak da, kulübü desteklemek de belediyenin görevleri arasındadır. Belediyenin yasal bütçesi içinde de spora destek harcaması vardır. Yakın zamanda ilçemizin belediyesi sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada “ilçemizde spor sadece futbol değildir.” demecine yer vermiştir. Peki bizler Karasulular olarak soruyoruz; futboldan sonra en büyük branş olarak bilinen basketbol takımı nerde ? hentbol takımk nerde ? spora destek vermek, 3-5 voleybol topuyla kapalı spor salonunda öğrencilere voleybol oynatmak mıdır ? bilinen üzere şu an da ilçe tarihinin karasuspor’a karşı en duyarsız, futbola kapalı belediye yönetimi ile karşı karşıyayız” dedi.

Belediye Duvar Ördü

Bütün kamuoyu şunları bilmelidir ifadelerini kullanan Yılmaz, “Biz kulübün defterleri belediyeye bıraktık. Bizim ve kulübümüzde daha önce futbolculuk ve yöneticilik yapmış büyüklerimize başkan tarafından randevu verilmemiştir. Belki bizden hoşlanmıyorlar diyerek kulübü siz alın, biz maçlara dahi gelmeyiz dedik. yine cevap alamadık. Yönetimi siz oluşturun dedik, yine olmadı. Alın kulübü başka birine verin dedik yine olmadı. Belediye başkanı kulübümüze öyle bir duvar ördü ki hiçbir şey, hiç kimse fayda etmedi” ifadelerini kullandı.

Yüzlerce Örneği Var

Yılmaz, “İlimizdeki Hendekspor, Serdivanspor ve Sapancaspor gibi takımların tamamı belediye desteklidir. Ülkemizde de bunun yüzlerce örneği sayılabilir. Biz lütuf, bağış istemiyoruz. Tüm ülkedeki yüzlerce belediyenin yaptığını istiyoruz. Bizim belediyemiz gibi ülkedeki her belediyenin maddi sorunları var. Destek olmanın yolu sadece kasadaki parayı vermek değildir. Sahip çıkmanın onlarca yolu vardır. Ama bu belediye alnına kara bir leke sürmeyi tercih etmiştir. Karasu belediyesinin bugünkü yönetiminin, yaptığının ilçe tarihinde örneğı̇ yoktur ve bu vurdumduymazlık, bu ayıp onlara ileriki yıllar için yeter de artar bile" dedi.

Herkes Gelir Gider Karasuspor Kalır

Yılmaz, "Biz Dişçi Dursunların, Tuncay Püsküllerin, Sinyor Yaşarların, Atom Abinin, Karabatak Şakir’in, Turan Aslan’ın, Kıvırcık Kaptanın, ruhunun sızlamaması için buradayız. Bu şehrin en büyük markasını kimse yok edemez. Altın yere düşmekle değer kaybetmez. Son sözümüz şudur herkes gelir gider Karasuspor kalır! Herkes yok olur Karasuspor yok olmaz!" şeklinde açıklamalarda bulundu.