KARASU
Giriş Tarihi : 11-06-2021 23:38   Güncelleme : 12-06-2021 20:40

Muhtarların Sorunları Dinlendi

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, Karasu mahalle muhtarları ve esnaflarla bir araya geldi. Karasu’da adım atılmadık nokta bırakmayan Keleş, ilçenin dört bir yanında adeta mekik dokudu.

Muhtarların Sorunları Dinlendi

Tek Tek Ziyaret Etti

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, il yöneticileri, CHP Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt, ilçe yöneticileri ve partililerle birlikte Karasu ilçesine bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. İki günlük Karasu ziyaretinde Başkan Keleş, Yassıgeçit, Ardıçbeli, Ortaköy, Yuvalıdere, Limandere, Denizköy, Camitepe, Karamüezzinler, Taşlıgeçit, Resüller, Kancalar, Gölköprü, Hürriyet, Konacık, Adatepe, Tepetarla mahallelerinin muhtarları ve Karasu’nun merkezinde bulunan mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

Endişeler Dile Getirildi

Mahalle muhtarlarıyla, mahalle sakinleriyle, çiftçi ve esnafla yakın temas kuran CHP İl Başkanı Keleş, kırsal kesimde yaşanan sorunları dinledi. Mahallelerde tarla yollarının ve imar planlarının yapılmaması, doğal gaz bulunmaması, Türk Telekom alt yapısı gibi sorunların yaşandığını dinleyen Başkan Keleş çözüm önerileri geliştirmek üzere notlar aldı. CHP’li Keleş’e dert yanan vatandaşlar özellikle ekonomik durumdan ve siyasi gidişata yönelik endişelerini dile getirdi.

Sakarya Sahipsiz Bırakıldı

Ak Parti iktidarından bu yana Sakarya’nın ve ilçelerinim sahipsiz bırakıldığını belirten Keleş, “Sahipsiz bırakayan Sakarya'ya ve Karasu'ya bizler sahip çıkacağız. Kentin sorunlarıyla ilgilenen yöneticiler artık yok. Biz ise köy köy, mahalle mahalle, kapı kapı dolaşıyoruz. İnsanlarımızın dertleri var ve bu dertlerini yetkililere duyuramıyorlar çünkü gözler kapalı, kulaklar tıkalı. Biz ise en azından bu sorunlara bir nebze olsun çözüm önerisi geliştirmek adına vatandaşlarımızın kapısını çalıyor, anlattıklarını can kulağıyla dinliyoruz. CHP iktidarında sözümüz söz, yan gelip yatan, maaş alıp halkın yüzüne bakmayan yöneticilerden olmayacağız. Derdinizi dert sevincinizi sevincimiz belleyeceğiz. CHP kadroları olarak iktidara hazırız” dedi.

Tüm Sorunlarla İlgileneceğiz

Kırsal kesimin hangi sorunu varsa onunla yönetim olarak ilgileneceklerini belirten Keleş, “Nokta atışlar yapacağız. Köy okullarını yeniden tesis edeceğiz. Her şey önce eğitim ile başlar. Fındık fiyatını üreticiyi mağdur etmeyecek şekilde ortak akılla belirleyeceğiz. Çözülmeyecek sorun yok ve biz bu sorunları çözmeye talibiz. Vatandaşlarımızdan tek isteğimiz ise sandıkta bu iktidar ile helalleşme hazırlıklarını yapsınlar, gerisini bize bıraksınlar” ifadelerini kullandı.