KARASU
Giriş Tarihi : 25-03-2022 23:12   Güncelleme : 27-03-2022 22:51

Süreç Hızlandırıldı

Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cihan Emre’nin kıyı erozyonunu Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye aktarmasının ardından belediye yetkilileri sahilde incelemede bulundu. Erozyon konusu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bolu 13.Bölge Müdürlüğü’ne bir kez daha aktarılarak sürecin hızlandırılması yönünde çalışma başlatıldı.

Süreç Hızlandırıldı

Büyükşehir’den Emre’ye Ziyaret

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’yi ziyaret eden Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cihan Emre, Karasu sahilinin erozyon sorununu birebir görüşmeyle Yüce’ye aktarmıştı. Görüşmenin ardından Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Sungur Mehmet Yeni ile belediye yetkilileri Karasu’ya geldi.Sahil ve ilçe esnafını ilgilendiren çeşitli konular hakkında temaslarda bulunan Sungur Mehmet Yeni, Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda Başkan Cihan Emre ve yönetimi ile bir araya geldi. Başkan Yeni, Emre ve yönetimine hayırlı olsun dileğinde de bulundu.

Yaz Sezonuna Hazırlanacak

Karasu sahilinde inceleme yapan Sakarya Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından erozyonun son durumu Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bolu 13.Bölge Müdürlüğü’ne bir kez daha iletilerek sürecin hızlandırılması amaçlandı. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin ise tahkimat çalışmasının yaz sezonuna yetiştirilmesinin amaçlandığını ve Karasu esnafı ile vatandaşların güvenle sahili kullanabilmesi için gerekli tüm girişimlerin de yapıldığını belirttiği öğrenildi.