KARASU
Giriş Tarihi : 01-03-2022 11:56   Güncelleme : 01-03-2022 18:37

Yalanla bu iş yürümez

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara’nın ‘Yenimahallelilerin derdine derman olacak olan Cumhur İttifakı olacak’ sözlerine yanıt veren İyi Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, “Yalanla bu iş yürümez. Biz dile getirdik hadi çözün, o proje bu yıl bitsin ciddiyetinizi herkes görsün” dedi.

Yalanla bu iş yürümez

Akıl Sağlığına Zarar

Karasu Yenimahalle’de bulunan balıkçı barınağı projesi üzerinde tartışmalar deva ediyor. Kara’nın sözlerine yanıt veren İyi Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, “İlçemizde kendini aydınlanmış olarak gören hayatın akışında, sanatta ve siyasette yaşanan tüm olağan şeyleri olağanüstü şekilde değerlendirip adeta bir illüminati edası ile lanse etmeye çalışan sözde siyasi mevkidaşım. Tarihlere, şarkılara ve bir yuvarlak masaya binlerce anlam yükleyip altında onlarca mana aramak akıl sağlığınıza zarar verir” dedi.

Hadi Çözün

Sarıoğlu, “Sözde yerli ve milli, devletin bekası diye diye yerli ve milli ülkenin bütün kazanımlarını yabancılara satanlarla bir olup, Cumhur ittifakı çözer diyorsun öylemi. Balıkçı barınağı 2022 bütçesinden çıkarıldı, yarım bırakılması erozyona sebep oluyor. Biz dile getirdik hadi çözün, o proje bu yıl bitsin ciddiyetinizi herkes görsün. Biz gündem olma hayali kurmayız ortada bir sorun varsa bunu gündeme getiririz. Yalanla bu iş yürümez” dedi.

Hürriyet’in Sorunu Çözüldü

Sorunu bildirdikten sonra Ümit Dikbayır’ın Karasu’ya geldiğini belirten Sarıoğlu, “Yenimahalle’de hem balıkçının derdini dinleyip hem de erozyona uğrayan bölgeyi gezip olayın vehametini derhal il başkanımıza aktardık. İl başkanımız sağ olsun hiç vakit kaybetmeden ikinci gün vekilimizle birlikte karasuya geldi. Biz iyi parti olarak insanların derdinle dertlenip sorunları gidermeye çalışıyoruz ki bunun somut örneği, Hürriyet mahallesindeki taş ocağı sorunuydu, sağ olsun vekilimiz bu konuyu ulusal basına kadar taşıdı ve gereğini yaptı sorun çözüldü” ifadelerini kullandı.

Siz Hangi Vekili Getirdiniz

Bu güne kadar hangi vekilin Karasu’ya geldiğini ve vatandaşların sorunlarını dinlediğinin sorusunu soran Sarıoğlu, “Peki şimdi soruyorum siz iktidarın küçük ortağının Karasudaki temsilcisi, bu güne kadar karasudaki hangi sorunu dile getirip çözüm için vekilinizi ilçemize getirebildiniz? Bir bakan sallanmaz ama bir bakanlık sallanır. Derdi olan bu milletin, derdi ile bu devletin tüm birimleri sallanır. Bizim anlayışımızda hükümetler millete hizmet için vardır, Sizi de anlıyorum sizin anlayışınız da koltuğunuzu korumak her şeyden önce gelir keza üstlerinizden aldığınız talimat kadar konuşabilirsiniz” dedi.