KARASU
Giriş Tarihi : 17-02-2022 00:09   Güncelleme : 17-02-2022 18:17

Karasu’yu Keşfettiler

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı şehir tanıtım gezilerine devam ediyor. Turizm gezileri kapsamında otel yöneticileri, seyahat acenteleri ve turizm fakültelerinden öğretim üyeleri Karasu’nun tarihi ve doğal güzellikleri keşfetti.

Karasu’yu Keşfettiler

Doğal Güzellikler Gezildi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen turizm gezileri devam ediyor. Bu kapsamdan şehrin doğal güzelliklerinin ve tarihi yerleri keşfedildiği geziye Sakarya şehir otellerinin yöneticileri, yerel seyahat acenteleri ve SUNÜ Turizm Fakültesi Öğretim Üyeleri katıldı. Şehrin kuzey bölgelerinde Mavi Bayraklı Karasu Sahilleri, Yenimahalle ve Türkiye'nin tek parça halindeki en büyük longoz ormanı olan Acarlar Longozu ziyaret edildi.

İnceleme Yapıldı

Karasu ziyaretinin ardından Roma döneminden kalma Justinianos Köprüsü’nü ziyaret ettikten sonra gezi ekibi şehrin güney bölgelerinde Alifuatpaşa, Geyve ve Taraklı'yı gezdi. Geziye katılanlar turizm elçileri Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederken gezilerdeki incelemeleri sonrası hazırlayacakları yerel tur programları ve öneri raporunu Sakarya Büyükşehir Belediyesine sunacaklarını belirtti.