KARASU
Giriş Tarihi : 06-02-2022 12:13   Güncelleme : 06-02-2022 12:21

8 Farklı Bölgede Kurs Açılacak

Büyükşehir Belediyesi SAMEK’lerde salgın tedbirleri dolayısıyla ara verilen eğitimler 21 Şubat’ta başlıyor. 8 merkez 25 branşta gerçekleştirilecek eğitimler için ön kayıtlar 1-8 Şubat tarihleri arasında alınacak. Detaylı bilgiler ise www.sakarya.bel.tr adresinden öğrenilebilecek.

8 Farklı Bölgede Kurs Açılacak

Eğitimler Başlıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kurslarında (SAMEK) salgın tedbirleri dolayısıyla ara verilen eğitimler başlıyor. Yeni eğitim dönemi için kayıtların 1-8 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirileceğine yer verilen açıklamada, 8 merkez 25 branşta yapılacak eğitimler ise 21 Şubat Pazartesi günü itibariyle başlayacak. Yüz yüze eğitimlerde kurs merkezlerinde de salgın tedbirleri üst seviyede tutulacak.

Eğitimler 21 Şubat’ta başlıyor

Konuyla ilgili Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığından yapılan açıklamada, “Salgın tedbirleri dolayısıyla ara verilen SAMEK eğitimlerimiz yeniden başlıyor. 8 merkezde, 25 branşın yer alacağı kurslar için ön kayıtlar 1-8 Şubat tarihleri arasında www.sakarya.bel.tr adresinden yapılabilecek. Ön kayıtlara göre açılacak kurs ilanlarımız ise 10 Şubat Perşembe günü açıklanacak. Kesin kayıtlarımız ise 11-16 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Kayıt sürecinin ardından da eğitimler 21 Şubat Pazartesi günü başlayacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları merkez ve branşlar şu şekilde;

Merkezler: 32 Evler, Karaman, Sapanca, Arifiye, Akyazı, Geyve, Karasu, Kocaali

Branşlar: Halı Dokuma, Resim, Giyim, Şiş ve Tığ Örgücülüğü, Keçe Yapımı, Teraryum, Çeyiz, Kağıt Rölyef, Yönetici Asistanlığı, Danışman Görevlisi, İğne Oyası, Bilgisayar Kullanımı, Arapça A1, Arapça A2, Yabancılara Türkçe Dersi, İngilizce A1, İngilizce A2, Fransızca A1, El Nakışı, Hızlı Klavye Kullanımı, Çini, Otantik Giyim, Tel Kırma, Kösele Çanta Yapımı, Ahşap Boyama