KARASU
Giriş Tarihi : 03-02-2022 14:03   Güncelleme : 03-02-2022 14:04

Başkan'dan Kandil Mesajı

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Sarı mesajında, mübarek üç ayların başlangıcı olan Regaip Kandilinin Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi olduğunu belirten Başkan Sarı, bu aylarda sevgi, saygı ve yardımlaşma duygularının doruğa ulaştığını vurguladı.

Başkan'dan Kandil Mesajı

Müstesna Zaman Dilimi

Kandillerin, insanların kalplerini birbirlerine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, birlik, beraberlik, dayanışma duygularını arttıran, çok özel geceler olduğuna işaret eden Başkan İshak Sarı mesajında şunları kaydetti; “Kandiller, Müslümanlar olarak Allah’ın rahmet, bereket ve mağfiretine olan arzumuzu en üst noktaya taşıdığımız ve huzur bulduğumuz müstesna zaman dilimleridir.

Birlik Beraberlik Günü

İnsanların birbirine karşı daha hoşgörülü ve saygılı davrandığı bu ayların toplumumuzda var olan iç huzur ve kardeşliği daha da pekiştireceğine inanıyorum. Regaip Kandilinin bizlere sunduğu düşünme fırsatını kullanarak, toplum olarak birbirimize kenetlenip, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşehrilerimin Regaip Kandilini ve üç aylarını tebrik ediyor, Milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün İslam âleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.