KARASU
Giriş Tarihi : 01-02-2018 22:51   Güncelleme : 01-02-2018 22:51

Şehidin Vasiyeti İçin İspiroğlu’ndan Çağrı

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, ‘Zeytin Dalı’ harekâtının ilk Şehidi Musa Özalkan’ın vasiyetini yerine getirmek istediklerini ilan etti.

Şehidin Vasiyeti İçin İspiroğlu’ndan Çağrı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından terör örgütü PKK/ PYD ve DEAŞ’a yönelik Afrin’de başlatılan Zeytin Dalı Harekâtının ilk Şehidi Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan’ın, 'Şehit Olursam Türkmen Balalarına Okul Yapılsın' vasiyeti tüm yurtta yankı uyandırmıştı. Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, duygu ve kahramanlık yüklü bu mesajda kendilerine de büyük yük düştüğünü belirterek başta Karasu olmak üzere bu vasiyeti Sakarya olarak yerine getirmeye talip olduklarını açıkladı.


“Şehidimizin Son Arzusu Yerine Getirilecektir”


Devletimizin bu vasiyetle ilgili adımlar attığına vurgu yapan İspiroğlu; “Afrin Şehidimiz Musa Özalkan’ın vasiyeti olan, Telafer’de anaokulu, kreş veya kültür merkezi yaptırılarak adının verilmesi isteğini, başta Karasu olmak üzere tüm Sakarya ile üstlenmeye hazırız. Şehidimizin vasiyeti olan anaokulu kreş veya kültür merkezi yapımı için tüm halkımızı bir tuğlada sen koy kampanyamıza davet ediyorum. Tüm dünya şunu iyi bilsin ki Şehidimizin son arzusu yerine getirilecektir. Ruhu şad, mekânı cennet olsun” dedi.