KARASU
Giriş Tarihi : 01-02-2018 22:44   Güncelleme : 01-02-2018 22:44

KÜLTÜRLER ELELE

Projenin genel hatları hakkında bilgi veren KARGENÇ Yönetim Kurulu Başkanı Ersel Aydın; “Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları kapsamında hazırladığımız ‘Kültürler Elele’ adlı Erasmus+ Gençlik Değişimi projesi Türk Ulusal Ajansı tarafından onaylanarak hibe almaya hak kazandı. Proje kapsamında şubat ayında 10 gün süre ile Macaristan, Litvanya, Letonya, Polonya ve Azerbaycan’dan gelecek gençler ile kültürel el sanatlarının tanıtım ve paylaşımını yapacağız” dedi.

KÜLTÜRLER ELELE

Açıklamalarına devam eden Aydın; “Erasmus+ Gençlik Değişimleri kapsamında onaylanan Kültürler Elele adlı projemizin hazırlık toplantısını 18-19 Ocak tarihlerinde Karasu’da yaptık. Letonya, Litvanya, Macaristan, Polonya ve Azerbaycan’dan liderlerin katıldığı toplantıda Şubat ayında yapılacak faaliyetler görüşüldü. 9-18 Şubat tarihleri arasında Karasu’da adı geçen 5 ülkeden gelecek 25 genç ve yerel ortaklarımız Karasu Belediyesi, Karasu Anadolu Lisesi ve Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile proje aktivitelerini gerçekleştireceğiz” ifadelerine yer verdi.


KARGENÇ Kulübünün Karasu için güzel bir projeye daha imza attığını belirten Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Genel yapısına bakıldığında başarılı bir proje. KARGENÇ Kulübü ilçemiz adına güzel bir çalışmaya daha imza atmış. Projenin genel yapısına baktığımızda, El sanatları çalışmaları ile yaratıcılıklarını geliştirmeleri, Gençlik sorunlarına karşı sorumluluk bilincini geliştirmeleri, Kültürel ve sosyal becerilerini geliştirmeleri, El Sanatları sergisi ile organizasyon deneyimi kazanmaları, kendi aralarında ve dolaylı katılımcılar ile hoşgörülü ve ön yargısız iletişim alışkanlığı kazanmaları ile  kültürel hazırlık faaliyetleri sonrasında din, dil, ırk, sosyo-ekonomik yaşam düzeyi ve kültür farklılıkları bulunan insanlarla iletişim kurabilmeleri gibi önemli başlıklar yer alıyor. İlçemiz ve misafir olarak gelecek Ülkeler için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.