Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 14-12-2017 15:56   Güncelleme : 14-12-2017 15:56

Yerli ve Güçlü Türkiye

Yerli Malı haftasını kutlayan Başkan Ak, "Yeni Türkiye üreten ve bunu dışarıya da pazarlayacak güç ve donanıma sahip hale geliyor" dedi.

Yerli ve Güçlü Türkiye

Ak Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak 'Yerli Malı Haftasını yayımladığı bildiri ile kutladı. Yerli Malı Haftasının sadece yiyecek ve içecekten ibaret görülmemesi gerektiğini ifade eden Başkan Ak, "Yıllarca maalesef ülke olarak biz dışarıya meyve sebzeden başka bir şey satmadık, satamadık. Çünkü üretemiyorduk, sebze meyve satıp dışarıdan teknolojik aletler satın alıyorduk.

 Ama yeni Türkiye böyle değil. Yeni Türkiye üreten ve ürettiğini dışarıya pazarlayan güçte bir ülke artık. Topumuzu, tüfeğimizi, helikopterimizi, tankımızı, füzemizi, silahlı ve silahsız insansız hava araçlarımızı yapabiliyor ve ürettiklerimizi başka ülkelere satabiliyoruz. Yerli yazılımlarımız ile yerli üretimlerimizi artırıyoruz inşallah yerli ve milli otomobilimizde üretecek 2021 yılında tüm dünyaya satacağız.

YERLİ TÜRKİYE

Liderimiz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde emin adımlarla yürüdüğümüz 2023 hedeflerinde ulaştığımızda ülkemiz daha da güçlenecek. Bundan 20 sene önce ülkemiz yerli silahı, milli treni, yerli tankları, yerli uçakları, yerli otomobilleri maalesef hayal dahi edemezdi. Ama şimdi şükürler olsun ki bunu başarabilen ve dışa bağımlılığını günden güne azalan güçlü bir Türkiye var. Bu duygu ve düşünceler ile Yerli Malı Haftasının hayırlı olmasını diliyor güçlü bir ülke güçlü gelecek için yerli ve milli olmaya halkımızı davet ediyorum, dedi.