SAPANCA
Giriş Tarihi : 19-12-2017 15:34   Güncelleme : 17-03-2021 21:42

Sapanca’nın İlk Çocuk Başkanı, Eda Bayar

Sapanca sınırları içindeki 15 İlköğretim Okul müdürleri tarafından belirlenen, her okuldan üçer öğrencinin katılımıyla gerçekleşen meclisin 13 çalışma gurubu ve üyeleri ilk oturumda belirlendi.

Sapanca’nın İlk Çocuk Başkanı, Eda Bayar

İlköğretim okulu öğrencilerinden oluşan Sapanca Kent Konseyi Çocuk Meclisi’nin ilk oturumunda konuşan Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, “Sapanca’mızda artık çocuklarımıza ait Çocuk Meclisimiz bugünden itibaren vardır. Hepimize hayırlı olsun. Çocuktan al haberi, gibi toplumsal yaşamımızın sorunlarını, çözümlerini çocuklarımızla birlikte ortak kararlar alarak hizmete çevireceğiz. Toplumsal dayanışmaya, birliğe, yardımlaşmaya sivil kurumlarla birlikte demokratik katılımla ve kurumsal anlamda açılıma, her türlü desteği verdiğimizin çok güzel örneği olan Çocuk Meclisimizle Sapanca’mızın geleceğine sahip çıkıyoruz” dedi.

 

Sakarya’nın ilk Çocuk Meclisi

 

Belirli periyodlarla toplanacak olan Çocuk Meclisinin ilk toplantısında yapılan oylama sonucu Sinan Göksun Ortaokulu öğrencisi Eda Bayar Meclis Başkanlığına, Alaçam Ortaokulu öğrencisi Ahmet Arda Topaloğlu Başkan Yardımcılığına, Kemalettin Sami Paşa Ortaokulu öğrencisi Ayşe Balkaya Kâtipliğe seçilerek Sapanca Kent Konseyi Çocuk Meclisi divanında görev alacaklar. Çocuk Meclis Başkanı Eda Bayar ilk konuşmasına “Bu gün bu platformda olmaktan mutluluk duyuyorum. Sapanca’nın hatta Sakarya’nın ilk Kent Konseyi Çocuk Meclis Başkanlığı görevini çok değerli arkadaşlarımın oylarıyla geldim. Benim için önemli bir basamak olan bu görevi, çalışma arkadaşlarımla hakkıyla yerine getireceğimize inanıyorum. Sapanca için Sakarya için bizde varız. Çocuk Meclisimiz Sapancalı tüm arkadaşlarımız hayırlı olsun” dedi.

 

Çocuk Meclisi Çalışma Gurupları; Spor Komisyonu, Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Komisyonu, Çevre Komisyonu, Çocuk Hakları Komisyonu, Çocuk Hakları Komisyonu, Çocuk Sorunları Komisyonu, Eğitim Komisyonu, Engeli Çocuklar Komisyonu, Gezi Komisyonu, Hayvanları Sevme ve Koruma Komisyonu, Kültür Sanat Komisyonu, Sağlık Komisyonu, Zararlı Alışkanlıklarla Mücadele Komisyonlarından oluşmakta.

 

İlk Oturumda Kararlar Alındı

 

Sapanca Çocuk Meclisi ilk oturumunda, Çocuk Gözüyle Sapanca Resim Yarışması, Çizgi film ve Çocuk Sinema Günleri, İl ve İlçe protokollerine ziyaretler, Barınak ve Dost Eller Mağazası ziyaretleri, Benim İçin Ağaçtan Kitap Topla Kampanyası, İnternet Bağımlılığına Son Kampanyalarının kararları aldı. 

 

Çocuk Meclisinin ilk oturumuna Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, Sapanca Kent Konseyi Kenan Hürel, Sapanca Belediye Başkan Yardımcıları; Mubin Yeni, Özcan Yavuz, İsa Sezer ve çok sayıda veli katıldı. Çocuk Meclisinin ilk oturumu toplu fotoğraf çekilerek sonlandı.

 

Sapanca Kent Konseyi Çocuk Meclisi üyeleri; Eylül Yıldırım, Ebrar Çalık, Mehmet Mustafa Polat, Kuzey Yavuz, Melih Kubilay, Hüseyin Çalık, Çınar Çilesiz, Sena Dindarlı, Hamide Naz Yılmazer, Hasan Çalt, Tanem Öztürk, Cemal Arda Karaaslan, Tugba Yılma, Z. Aslı Doğruyol, Esma Keskin, Doruk Karabulut, Mustafa Talha Özdemir, BuseNur Dalbastı, Bulut Koyun, Nisanur Kızılkaya, Eslem Sofuoğlu, Berkay Çınar, Zeynep Çetin, Şevval Çetin, Yağız Baba, Yağmur Taşkıran, Yağmur Çatan, Ahmet Arda Topaloğlu, Ceren Pir, Muhammet İbrahim Gökkaya, Yunus Can Yılmazkaya, Sıla Nida Kahraman, Buse Çelik, Eda Bayar, Nazlıcan Aydın, Mert Özgül, Muhammet Eren Angın, Miray Güzel, Merve Aydın, Semih Tekinalp, Kevser Özdemir, Hüseyin Şahin, Özüm Gür, Ayşe Balkaya, Candaş Afal’dan oluşmakta.