GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-01-2018 20:09   Güncelleme : 24-01-2018 20:09

Kabe’de Mehmetçik İçin Dua Etti

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi geleneksel hale getirdiği ara tatil umre organizasyonu için gittiği kutsal topraklarda üyeleri ile birlikte toplu olarak Afrin’de mücadele eden Mehmetçiklere dua etti.

Kabe’de Mehmetçik İçin Dua Etti

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesinden yapılan açıklamada Suriye’nin kuzeyinde oluşturulmak istenen terör koridoruna karşı Türkiye’nin başlattığı Zeytin Dalı Harekatını tüm içtenliğimizle destekliyoruz. Zeytin Dalı Harekatı, PKK’nın uzantısı PYD’nin Afrin özelindeki kanlı iktidarının da sonunu getirecektir. Bu mücadelede dualarımız kahraman Türk ordusu ile beraberdir  dendi.

Eğitim-Bir-Sen Sakarya 1 Nolu Şube Başkanı Murat Mengen; Eğitim-Bir-Sen 1 ve 2 nolu Sakarya Şubeleri olarak artık geleneksel hale getirdiğimiz "Yarıyıl Umresinde" yine Mekke' deyiz... Buradan dün Çanakkale’de Malazgirt’te Kosava’da bugün ise, Afrin’de, Celablus’da, Azez ve El Bab’da  destan üstüne destan yazan inancı, vatanı ve milleti için seve seve  toprağa düşmeyi arzulayan ama namus bildiği değerlerini düşürmemek için bugün yollarda olan tüm Mehmetçiklerimize dua ediyoruz... Rabbim ordumuzu  muzaffer eylesin, güç versin, kudret versin, her bir Mehmedi  bize bağışlasın dedi.

Eğitim-Bir-Sen 2 Nolu Sakarya Şubesi Başkanı Yaşar Kahraman ise; Millet olarak bu toprakların mayasına güveniyoruz. Bir ve beraber olduğumuzu biliyoruz. Irak ve Suriye’nin kuzeyinde oluşturulmak istenen bu yapının birliğimizi ve beraberliğimizi hedeflediğinin de bilincindeyiz. Dolayısıyla bir noktada bütün bölgenin hafızası konumundaki ülkemizin birliği ve beraberliği, herkes için bir umuttur. Bu umudun korunması adına yapılan Zeytin Dalı Harekatı’nı destekliyor ve cephede savaşan askerlerimizin Allah yardımcıları olsun diyoruz şeklinde konuştu.