SAPANCA
Giriş Tarihi : 18-01-2018 15:19   Güncelleme : 17-03-2021 21:45

Çocuklar Bilinçli Alışveriş Yapmayı Yerinde Öğrendi

Sapanca Nebiye Ertan İlkokulu 3-A sınıf öğrencileri Sapanca Belediyesi Zabıta ekipleri eşliğinde Sapanca Kapalı Pazar yerinde ilk alış verişlerini yaptılar.

Çocuklar Bilinçli Alışveriş Yapmayı Yerinde Öğrendi

Alışveriş yapmayı öğreniyorum projesi

Sapanca Nebiye Ertan İlkokulu 3-A sınıf öğretmeni Hikmet Çolak ve öğrencileri “Alışveriş yapmayı öğreniyorum projesi” kapsamında Sapanca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile ortaklaşa, kapalı pazar yerinde öğrencilere nasıl alışveriş yapılması gerektiğine dair bilgi paylaşımında bulundu. Öncelikli olarak etiket kontrolü, ürünlerin son kullanma tarihine bakma alışkanlığı, alınan ürünün gramajının kontrolü, pazar yeri tartı aletinin kullanımı, hileli mal tespitinde hareket tarzı konulu başlıklar altında bilgi paylaşımı ile denetim yapıldı.

Zabıta Müdürü Aydın Yıldız, halkın sağlığı ve güveliği açısından kendilerinin bu denetimleri belirli aralıklarda yaptıklarını, vatandaşlarında doğru ve bilinçli alışveriş yapması gerektiğini söyledi. Yıldız, “Bu proje ile çocuklarımız alışveriş konusunda bilinçli birer birey olma aşamasında ilk deneyimlerini ekip arkadaşlarımız ile birlikte gerçekleştirdi. Bu vesile ile bilinçli tüketici nasıl olunur, nelere dikkat edilir ve satıcılarında nelere dikkat etmeleri gerekir konularını yerinde görerek öğrenmiş oldular. Okul yetkililerine bu konudaki hassasiyetlerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyoruz” dedi