SİYASET
Giriş Tarihi : 09-01-2018 15:21   Güncelleme : 09-01-2018 15:21

Yoksa bir korkun mu var ?

AK Parti Sakarya Teşkilatlarında Kongre heyecanı Serdivan İlçe Gençlik Kolları kongresi ile büyük bir coşku içerisinde devam etti.

Yoksa bir korkun mu var ?

Serdivan Belediyesi Kongre Salonunda gerçekleştirilen Serdivan İlçe Gençlik Kolları Kongresi’nde Başkan Yusuf Haldızoğlu güven tazelerken kongrede AK Parti Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’un konuşması gündemi belirledi.

“Yoksa bir korkun mu var”

AK Parti Genel Merkez SKM Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz mevcut yönetime teşekkür ederek başladığı konuşmasında geçtiğimiz günlerde Adliye Sarayı ve Bölge Adliye Mahkemesi ile ilgili açıklamalar yapan Sakarya Barosu Başkanı Zafer Kazan’a bu kez gençlerle birlikte seslendi.

Yavuz: “Zafer Kazan hemen hemen her konuda hükümeti eleştirmek için muhalefet partilerinden çok fırsat kolluyor. Ben de kendisine cevaben ‘biraz da FETÖ’ye sesini çıkarsın da görelim Zafer Kazan’ı’ dedim ancak günler geçmesine rağmen kendisinden herhangi bir ses çıkmadı. Şimdi ben buradan Zafer Kazan’a bir kez daha sesleniyorum; AK Parti’nin her icraatını eleştirmek için adeta fırsat kollayan Zafer Kazan, ülkemizin ve milletimizin düşmanı FETÖ’ye neden sesin çıkmıyor? ‘Yoksa bir korkun mu var?’ diyorum, bakalım şimdi kendisinden bir ses çıkacak mı?

AK Parti iktidarından ülkemizde çok güzel işler yapıldı ancak her şeyimiz tamam mı, değil. Daha yapacak çok işimiz var. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Sakarya’mızın ve ülkemizin her bir noktasındaki eksikleri gidermek için canla başla çalışmaya devam ediyoruz, edeceğiz.” dedi.

Kongreye AK Parti Genel Merkez SKM Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcıları Abdülkerim Buğra Şimşek ve Osman Söyler, İl Başkanı Fevzi Kılıç, İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Adem Kümbet, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, Serdivan Belediye Başkan Yardımcısı Selvet KARAOĞLU, Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Tercan, İlçe Gençlik Kolları Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, önceki dönem Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi Abdülkerim Yıldırım, önceki dönem Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, önceki dönem Milletvekili Adayı Ender Serbes, STK temsilcileri ve AK Parti gönüllüleri katıldı.

Salonu İnlettiler

AK Parti Sakarya Gençlik Kolları İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Gençlik Kolları Başkanları ile Yönetimleri ve AK Parti Gönüllüsü gençler ile hıncahınç dolan salonda coşkulu kalabalık video gösterimleri, konuşmalar, Türk Bayrakları ve sloganlarla şölen havasında bir kongre atmosferi oluşturdu.

“Eşitlik, eşit insanlar arasında olur dediler”

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Abdülkerim Buğra Şimşek:

“Hafta sonu, güzel havaya ve tatil günü olmasına rağmen azimle, büyük bir coşku ile burada toplanan genç kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Gençler olarak bizler geçmişi hiçbir zaman unutmadan geleceğe yürümeliyiz. Bugün Cumhurbaşkanımıza diktatör diyenler onu diktatör olarak gördükleri için değil, Sayın Cumhurbaşkanımız da dahil olmak üzere bizleri ikinci sınıf vatandaş olarak gördükleri içindir bu seviyesiz saldırılar. Biz ÖSS’deki katsayı engelini kaldırmaya çalıştığımızda bugün Cumhurbaşkanımıza diktatör diyen zihniyet ayaklanmış Danıştay’a başvurarak hiç utanmadan sıkılmadan “eşitlik, eşit insanlar arasında olur” diyebildiler. Serdivan Gençliği de Sakarya Gençliği de geçmişi iyi bilip unutmadan daha güzel bir geleceğin inşası için durmadan çalışacak. İlçe Gençlik Kolları Başkanımız Yusuf Başkan’ın bugün burada tekrar güven tazelemesiyle teşkilatımızın tüm unsurlarıyla birlikte uyum ve ahenk içerisinde güzel işlerinin devamını getireceklerine canı gönülden inanıyorum, Allah başarılarımızı artırsın.” dedi.

“Gençliğin heyecanı ve coşkusu”

İl Başkanı Fevzi Kılıç, “Yusuf kardeşime ve yönetimine görevleri süresince canla başla çalışarak yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum, bugün burada güven tazeleyerek daha büyük adımlarla güzel işler yapacaklarına canı gönülden inanıyorum. Gençlik Teşkilatlarımızdan Allah razı olsun; azimli, çalışkan, heyecan dolu, coşkulu bir gençlik görüyorum, bu tablo hem Serdivanımız adına hem Sakaryamız adına bizlere gurur veriyor. Tabii bir yandan da gençliğin süreklilik içindeki bu heyecanı ve coşkusu bizlere de her zaman dinamizm katıyor. Güven tazeleyen Yusuf kardeşime ve yönetimine görevlerinde başarılar diliyor, tebrik ediyorum” dedi.

“Kongrelerimiz bayram günlerimizdir”

AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir: “Ömrünün en güzel ve en verimli yıllarını bu dava yolunda geçiren pek Kıymetli Genç Kardeşlerim Sizleri, her biri Fethi SEKİN, her biri Muhammed Fatih SAFİTÜRK ve her biri Ömer HALİSDEMİR olmaya aday SAKARYA’NIN GÜZEL GENÇLİĞİ adına saygıyla selamlıyor, Rabbim bu güzel gençliği, Nuri PAKDİL üstadımızın ifadesiyle ayağa kalktı mı KUDÜS’ü ayağa kaldıracak, Cemil MERİÇ üstadımızın ifadesiyle uçurumlara köprü atacak bir gençlik olmasını nasip eylesin diyorum. Milletimizin ve tüm gönül coğrafyamızın bizden beklentisi büyük, o açıdan yükümüz ağır, yolumuz çetin ve uzun. Mazeret üretme, erteleme, vazifelerimizi boşlama lüksümüz yok.  Sorumluluk bilinciyle geleceğe yürüyecek ve hep birlikte davamıza sahip çıkacağız. Bugün burada güven tazeleyen Yusuf Haldızoğlu kardeşime ve yeni görev alacak arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.” dedi.

“Birlik ve beraberlik” vurgusu

Konuşmasına katılımcılara ve mevcut İlçe Gençlik Kolları yönetimine teşekkür ederek sözlerine başlayan Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken bayram havasında bir kongre ile bizleri gururlandıran İlçe Gençlik Kollarımızın istikrarlı güzel çalışmaları ile birlikte Serdivan Gençliği’nin birlik beraberliğinin her geçen gün daha da güçlendiğini dile getirdi.

“Dönüşümü gençler gerçekleştirecek”

Katılımcılara ve mevcut İlçe Gençlik Kolları yönetimine teşekkür ederek sözlerine başlayan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ülkemizde değişim ve dönüşümü gençlerin gerçekleştireceğini dile getirerek gençlerin siyasette daha çok yer alması gerekliliğine vurgu yaptı, güven tazeleyen başkan ve yönetimine başarılar diledi.

Mazlumların Umudu

AK Parti Serdivan İlçe Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Haldızoğlu, AK Parti'nin Serdivan’ın, Sakarya’nın, Türkiye’nin ve tüm mazlumların, Müslüman coğrafyasının umudu olduğuna işaret ederek, “AK Parti’nin, geride kalan seçimler ve referandumlardan alnının akıyla çıkma sebeplerinden biri de yüzünün gençlere dönük olması, gençlerin sesine kulak vermesi, sözüne değer vermesi, onları siyasetin öznesi olarak görmesi, onlara karar alma mekanizmalarında yer vermesidir” dedi.

Şehitlerimizi ve Kudüs Davasını Unutmadılar

Konuşmacıların sözleri sık sık sloganlarla kesilirken şehitlerimizi anan video gösterimine “Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez” sloganları ile eşlik eden AK Gençlik salondan gür bir seda ile Kudüs’e selam yollayarak “Kudüs Filistin’in başkentidir” dedi.