SAKARYA
Giriş Tarihi : 09-01-2018 15:17   Güncelleme : 09-01-2018 15:17

Şehitler İçin Yürüdüler

Gençlik ve Spor Bakanlığınca 81 İlde Sarıkamış harekatında şehit düşenler için yürüyüş düzenlendi.

Şehitler İçin Yürüdüler

Gençlik ve Spor Bakanlığınca 81 İlde Sarıkamış harekatında şehit düşenler için yürüyüş düzenlendi. İlimizde de Sarıkamış harekatının 103. Yılında , Sarıkamış dağlarında şehit düşen dedelerimizi ve onların nezdinde tüm şehitlerimizi yad etmek amacıyla yürüyüş yapıldı.


Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından etkinliğe katılanlara bayrak, bere, atkı ve eldiven verildi. Adapazarı Olimpik Yüzme Havuz’unda start alan yürüyüşe Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, Sakarya Muharip Gaziler Derneği Başkanı Erol Demir, Türkiye Kuvayi Milliye ve Mücahitler Derneği Sakarya Şube Başkanı Muzaffer Coşkun, K.Milliye Derneği Eski başkanı Nuri Çamur, Bisiklet ve Doğa Sevenler Derneği , Sakarya Bisikletliler Derneği, Sivil Toplum Kuruluşu üyeleri ve vatandaşlar katıldı.


Çark caddesi, Bulvar , Yeni Camii, Palmiye Caddesi güzergahından devam eden Sarıkamış Şehitlerini anma yürüyüşü , Yorgalar Mezarlığında tamamlandı. Yorgalar Mezarlığında İstiklal Marşı ile başlayan Şehitleri anma programı , Kuran-ı Kerim Tilaveti, Kuran Meali, Sakarya Muharip Gaziler Derneği Başkanı Erol Demir’in şehitler anısına konuşması, K.Milliye Derneği Eski başkanı Nuri Çamur’ın şehitler şiiri, Güneşler Merkez Camii İmamı Osman Durmaz’ın tüm şehitler için yaptığı duanın ardından , çorba ikramı ile sona erdi.  


Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel; “ellerinde bayraklarıyla Şehitliğe kadar yürüyen hemşehrilerimize , gençlerimize ve yürüyüşe destek veren herkese teşekkür ediyorum “ dedi.