SAKARYA
Giriş Tarihi : 11-06-2021 23:16   Güncelleme : 11-06-2021 23:16

Muhalefet Her Zaman Ki Gibi

Ak Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’un bin yataklı şehir hastanesine ilişkin açıklamada bulundu. Yavuz, “Yeri belli olmayan ihale gördünüz mü?” dedi.

Muhalefet Her Zaman Ki Gibi

Hepimiz Çok Sevindik

Bin yataklı şehir hastanesine ilişkin açıklamada bulunan Ak Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, “Bin Yataklı Şehir Hastanemizin ihalesinin yapılmış olması gerçekten hepimizi ziyadesiyle memnun etti. Çünkü hepimiz biliyoruz ki bu bizim için çok önemli bir ihtiyaçtı. Ayrıca bu ihalenin içinde Acil Durum Hastanesinin de olması işe çok farklı bir anlam kattı” ifadelerini kullandı.

Gölgelemeye Çalışıyorlar

Yavuz, “Tam da en sevindiğimiz anda bu sevinci gölgelemek istercesine yapılan açıklamalar gerçekten bizi şaşırttı. İlk önce ana muhalefet partisinden birileri sahneye çıktı. Her zaman olduğu gibi yine yapılanları değersizleştirmeye, güzel gelişmeleri gölgelemeye çalıştı” dedi.

Kendi Değersizliklerini Resmediyorlar

Yavuz, “Muhtemeldir ki, sözüm ona muhalefet, bugüne kadar değer atfedilebilecek bir iş üretemediği için bizim yaptıklarımız üzerinden adeta kendi zihniyetlerinde gördüğü değersiz ve önemsiz görüntüyü resmetmeye çalışıyor. Zaten onların yaptığı en önemli iş, kendilerine ait o değersiz görüntüyü başka yere ait sanmak ve zevzeklik işine soyunmak” dedi.

Boş Konuşuyorlar

Yavuz, “Maalesef boş teneke misali gelişigüzel ses çıkarmak, en önemli meziyetleri olmuş. Bazen sinyalleri takılıyor, bazen frekansları karışıyor ve ortalıkta dolaşıp duruyorlar. İşte o yüzden yaptıklarının bir anlamı yok. Kendilerine özel hazırlanmış platformlarda debelenip dursunlar” ifadelerini kullandı.

Yeri Belli Olmayan İhale Gördünüz Mü?

Yavuz, “Beni esas üzen bir gazeteci arkadaşımızın yaklaşımı. Arkadaşımız, hastane ihalesinin yapıldığını ama ihale yapıldığı halde yerin belli olmadığını ve gelinen noktanın Kemal Sunal filmine benzediğini söylemiş. Hata etmiş. Hiç yeri belli olmayan bir hastane ihalesi yapılabilir mi?” ifadelerini kullandı.

Sağır Sultan Bile Duydu

Yavuz, “Bin Yataklı Şehir Hastanemizin Alandüzü'nde yapılacağını sağır sultan duydu da siz mi duymadınız be kardeşim? Yapma lütfen! Kaldı ki hangi ihale yeri belli olmadan yapıldı bugüne kadar. 30 yıllık gazetecilik yapıyorum diyen bir arkadaşımıza bu tavrı çok görmek hakkımız. O kadar eminim ki, Bin Yataklı Şehir Hastanemizin ihalesine bu arkadaşımız da çok sevinmiştir. Acil Durum Hastanesi konusun da ise resmen havalara uçmuştur. Ben bunu, bu fikri ilk ortaya koyduğumuzdaki heyecanından biliyorum. Ama nedense bu tavrı sergilemiş yine de” dedi.

Bu İşte Çok Emek Var

Yavuz, “Gerek Bin Yataklı Şehir Hastanemiz, gerekse Acil Durum Hastanemizin ihalesinin yapılmasında medya mensubu arkadaşlarımızın da doğrusu büyük payı var. Ayrıca birçok başka arkadaşımızın da bu işte emeği var ki hepsine müteşekkiriz. Bunu gerçekleştirmek için biz milletvekilleri elbirliği içinde zaten hep uğraş verdik. Ama Sayın Ergün Atalay abimizin de bu konuda çok özel katkıları var ki bundan da ileriki günlerde ayrıntısı ile bahsedeceğim inşallah” dedi.

Cumhurbaşkanımız Adım Adım Takipçisi

Yavuz, “Sayın Sağlık Bakanımız ihalenin biran önce yapılması için gerçekten özel bir uğraş verdi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan meselenin adım adım takipçisi oldu. Allah razı olsun. Allah kendisini başımızdan eksik etmesin” ifadelerini kullandı.