SAKARYA
Giriş Tarihi : 01-06-2021 12:54   Güncelleme : 01-06-2021 12:54

Okullar Şenlenecek

Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilerin ve velilerin merakla beklediği günün geldiğinin müjdesini verdi. Türkiye genelindeki tüm ilkokul kademelerinde bugün itibarıyla yüz yüze eğitim, haftada 2 gün uygulanacak. Yüz yüze eğitim ortaokul ve liselerde ise 7 Haziran itibarıyla başlayacak.

Okullar Şenlenecek

Haftada 2 Gün Okul

Covid-19 ile mücadele sürecinde hazirana ilişkin kademeli normalleşme kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı Türkiye genelinde ilkokullarda yüz yüze eğitime geçildiğini belirtti. Tüm ilkokullarda ve okul bünyesindeki ana sınıflarında, haftada 2 gün yüz yüze eğitim bugün itibarıyla başlatıldı. Diğer okul öncesi eğitim kurumları, mevcut durumda olduğu gibi tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edecek. Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarda ise yüz yüze eğitim, haftanın 5 günü tam zamanlı yürütülecek. Tüm ortaokul ve liselerde ise yüz yüze eğitim, haftada 2 gün olacak şekilde 7 Haziran Pazartesi başlatılacak.

Karne Ne Zaman Alınacak

Okullardaki yüz yüze eğitimlere katılım, isteğe bağlı olacak. Eğitimler, Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu'ndaki koşullar doğrultusunda gerçekleştirilecek. Türkiye genelinde öğrenciler, 2020-2021 eğitim öğretim yılı karnelerini 18 Haziran'da alabilecek. 2 Temmuz'a kadar okullardaki telafi programına isteğe bağlı olarak katılabilecek.