KARASU
Giriş Tarihi : 23-12-2017 19:30   Güncelleme : 23-12-2017 19:35

İl Milli Eğitim Müdürü Karasu'da İncelemelerde Bulundu

İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre, Karasu'da açılışlara katıldı ve okullarda incelemelerde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Karasu'da İncelemelerde Bulundu

Karasu İlçesine düzenlediği ziyaret sırasında eğitim kurumlarında incelemelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Töre, Karasu Kurudere Mahallesinde Şehit Cemalettin Dere ve Şehit Salih Kan’ın ismi verilen Kültür Merkezi ve konferans salonunun açılışına katıldı.

Açılışa; Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Karasu Muhtarlar Dernek Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu,  daire müdürleri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre Karasu ziyaretiyle ilgili şunları söyledi; “Bugün biz Karasu’dayız. Karasu’daki arkadaşlarımızı ziyaret etmeye geldik. Öncelikle bugün iki anlamlı açılışta bulunmak bizi çok mutlu etti. İlçe Kaymakamımız, Belediye Başkanımız, muhtarlarımız, okul müdürlerimiz, öğretmenlerimizle birlikte öncelikle bir kütüphanenin açılışında bulunduk. 21. yüzyılın becerileri olarak nitelendirdiğimiz okuma alışkanlığının böyle güzel ortamlarda öğrencilerimize sunulması, kütüphanenin diğer öğrencilere, halka açık olması bizi son derece mutlu etti. Emeği geçen herkese ben özel teşekkür ediyorum. Onun dışında bizim kırsal kesim diye nitelendirdiğimiz belde diye nitelendirdiğimiz şu anda mahalle diye nitelendirdiğimiz bir okulumuz da Şehidimizin adıyla açılan bir sosyal tesisinde bulunuşu beni MEB’in Müdürü olarak onurlandırdı. Bu vesileyle öğretmenler odasında bulunmak sınıflarda çocuklarla birlikte olmak okulları gezmek bizleri de mutlu ediyor. Sn. Valimizin de eğitime vermiş olduğu desteklerle birlikte bizde hizmetlerimizi alana inerek sunmak istiyoruz. Bu konuda bize destek veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Düzenlenen törende açılışı yapılan kültür merkezinin yapımında emeği geçen iş adamlarına plaket verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre açılışların ardından Kızılcık ve Kurudere İlk/Ortaokullarını gezerek incelemelerde bulundu, öğrenciler ve öğretmenlerle sohbet etti.