KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 08-12-2017 14:49   Güncelleme : 08-12-2017 14:49

“Gençlerin İyilik Ağacı” Okulları Renklendiriyor

Sakarya Gençlik Merkezleri "Gençlerin İyilik Ağacı" projesi kapsamında okul boyama etkinliği düzenledi.

 “Gençlerin İyilik Ağacı” Okulları Renklendiriyor

Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Sakarya Gençlik Merkezleri "Gençlerin İyilik Ağacı" projesi kapsamında okul boyama etkinliği düzenledi. 


Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 81 ilde Gençlik Merkezlerinde yürütmekte olduğu “Gençlerin İyilik Ağacı” Projesi kapsamında Aşağıdere İlkokulunda 30 gönüllü gencimiz , el ele verip gençler için okul renklendirme çalışması yaptı. 


Gençler proje kapsamında , okulda 2 dezavantajlı öğrencinin öğrenim gördüğü kütüphaneyi ayırıp , onlara özel bir sınıf oluşturdular. Boşaltılan kütüphane , başka bir sınıfta mescid ve kütüphane olarak yeniden düzenlendi. Ayrıca Anasınıfı ve 1. sınıfların olduğu kat renklendirilerek çocuklara güzel bir kat sunuldu.  Okulunun koridorlarını baştan aşağı boyayan gençler , duvara çizdikleri çizgi film karakteri ile de minik öğrencilerin gönüllerini fethettiler. 


Aşağıdere İlkokul Müdürü Muhammet Kemal Ünal ;  " Gençlerimiz okulumuzu renklendirdi. İyi bir çalışma oldu. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen başta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz Fatih Çelikel  ve Gençlik Merkezi Liderlerine teşekkür ediyorum. " dedi. 


Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel ; “Gençlerin İyilik Ağacı" projesi kapsamında düzenlenlediğimiz etkinlikte , minik öğrencilerimizin  yüreklerinde hayallerini renklendirmeye devam eden ve destek olan herkese teşekkür ediyorum." dedi.