EĞİTİM
Giriş Tarihi : 26-03-2021 21:11   Güncelleme : 26-03-2021 21:11

Son Gün 29 Mart

Açık Öğretim Lisesinde 5 gün sürecek online sınavlar başladı. Lise eğitimine dışarıdan devam eden öğrencilerin kayıt olduğu AÖL için sınavları 25 Mart – 29 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Son Gün 29 Mart

.Geri Dönüş Yok

Açık Öğretim Kurumu Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden girilecek olan Açık Öğretim Lisesi online sınavları başladı. AÖL sınavı her bir ders için ayrı olmak üzere 20 sorudan oluşacak testler halinde gerçekleştirilecek, sınav takvimi içerisinde öğrenciler istediği zaman dersin sınavına başlanabilecek. Sınavlar 25 Mart – 29 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Sınavda her bir dersin testi için 25 dakika süre uygulanacak. Öğrenciler, cevap verdikleri soruya geri dönüş yapılamayacak.

Sınav Nasıl Yapılacak?

  1. Öğrenciler, kendilerine atanan derslerden oluşan testleri sınav takviminde belirtilen tarihler arasında online sınav sistemine girerek tamamlayacaklardır.

 Öğrenciler, aynı eğitim öğretim yılı ve dönemi için yapılacak sınavlardan yalnızca birine katılabileceklerdir.

  1. Öğrenciler, T.C. kimlik numara ve şifreleri ile AÖK Bilgi Yönetim Sistemine online sınav kapasitesinde giriş yaparak online sınav uygulamasına katılacaklardır. Sınav başvurusu olmayan ve tüm derslerinden sınavını tamamlayan öğrenciler sınav süresinin sonuna kadar AÖK Bilgi Yönetim Sistemine giremeyeceklerdir.
  2. Online sınav uygulaması, çoktan seçmeli 4 (dört) seçenekli ve her bir ders için ayrı olmak üzere 20 sorudan oluşacak testler hâlinde gerçekleştirilecektir. Sınavda her bir dersin testi için 25 dk. süre uygulanacaktır.
  3. Seçilen derse ait sınav, “Sınava Başla” butonu ile başlatıldıktan sonra, soru sayfasında “Kaydet ve İlerle” butonu ve kalan süreyi gösteren sayaç olacak, son soruda ise “Kaydet ve İlerle” butonu yerine ‘Sınavı Bitir' butonu olacaktır.