PAMUKOVA
Giriş Tarihi : 18-03-2021 22:23   Güncelleme : 18-03-2021 22:23

Pamukova Belediyesi’nden Toplu Sözleşme

Pamukova Belediyesi ile Sendikası ile Hizmet İş Sendikası arasında toplu sözleşme imzalandı.

Pamukova Belediyesi’nden Toplu Sözleşme

Pamukova Belediyesi adına Yerelsen İşverenleri Sendikası ile işçiler adına Hak İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet İş Sendikası arasında kadrolu belediye işçilerini ilgilendiren 2 yıllık toplu sözleşme imzalandı.

Pamukova Belediyesi Hizmet Binasında düzenlenen imza törenine, Pamukova Belediye Başkanı İbrahim Güven ÖVÜN, Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Mesut GÖKDEMİR ve işçi temsilcisi katıldı. Toplu iş sözleşmesine göre, Pamukova Belediyesi’nde çalışan kadrolu işçilerin, ücret, ikramiye, yemek yardımı, yakacak yardımı, giyim yardımı, aile yardımı, öğrenim yardımı, hastalık yardımı, evlenme yardımı, ölüm yardımı gibi mali ve sosyal haklarında iyileştirmeler yapıldı.

ELİMİZDEN GELEN BÜTÜN DESTEĞİ SAĞLIYORUZ

Emek kavramının insan hayatında en kıymetli unsur olduğuna vurgu yapan Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Mesut GÖKDEMİR , “Yaptığımız çalışmalarda Pamukova Belediyesi ile birlikte hareket ederek, sorunların çözümü noktasında önemli adımlar attık. Elbette emek kavramı insan hayatındaki en kıymetli unsurdur. Bizler de bu anlayışla hareket ederek işçilerimizin hakları konusunda elimizden gelen tüm desteği sağlıyoruz”.

EMEKÇİNİN DOSTU GÜVEN BAŞKAN

Gökdemir, yaptığı açıklamada Başkan Güven’in göreve geldiğinde Hizmet-iş Sendikası ile Pamukova Belediyesi çalışanı işçilerin refah sevilerini yükseltmek adına yapılan üç maddelik ek protokole vurgu yaptı. Yapılan bu ek protokolle üyelerimize kazanımlar sağlanmış olup, yeni dönem toplu iş sözleşmesinde ek protokolle kazanılan üç maddenin de toplu iş sözleşmesinde kalıcı olarak yer aldığını vurgulamak isterim. Emekçinin dostu Pamukova Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Güven ÖVÜN Pamukova Halkına hizmet etmek için gece gündüz ve pandemi demeden çalışan üyelerimizi düşünerek onların hak ettikleri ücretlerini Belediyenin imkânları dâhilinde toplu iş sözleşmesindeki haklarını güçlendirmek adına bize yardımcı olmuştur. Emekçiden yana olan bu tavrı için başkanımızı tebrik ediyor ve kendisine teşekkür ediyorum. Dedi.

HAYIRLI UĞURLU OLSUN

Törende konuşan Pamukova Belediye Başkanı, İbrahim Güven ÖVÜN sözleşmenin tüm işçilere hayırlı olması dileğinde bulundu. Başkan Övün, “Görevde olduğumuz süre zarfında her zaman işçilerimizin ve emekçilerimizin hakları konusunda ciddi hassasiyetler gösterdik. Pamukova Belediyesi olarak günümüzün ekonomik koşullarını göz önünde bulundurarak imkânlarımız ölçüsünde en iyi iyileştirmeleri sendikamızla görüşerek yaptık. Bu vesile ile ben bir kez daha sözleşmenin hayırlı uğurlu olmasını dileyerek sendika temsilcilerimize de ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.