SAKARYA
Giriş Tarihi : 18-03-2021 19:52   Güncelleme : 18-03-2021 19:55

106. yılın kahramanları unutulmadı

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle düzenlenen törene katılan Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, şehitlerimizin mezarlarını ziyaret ederek dua edip karanfil bıraktı.

106. yılın kahramanları unutulmadı

Anıta çelenk bırakıldı

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle düzenlenen törene Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Garnizon Komutanı ve 7. Komando Tugay Komutan Vekili Tankçı Komando Albay Cavit Nartop, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, kamu kurum ve kuruluş yetkilileri ile Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şube Başkanı Mustafa Çolak, şehit yakınları ve gazilerin katıldı.  Serdivan Şehitliğinde düzenlenen törende Şehitlik Anıtına çelenklerin konulmasının ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşımız okundu.

Anı defterini imzaladı

Şehitlik Anı Defterine duygu ve düşüncelerini yazan Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Türk bağımsızlık mücadelesinin, azminin ve kahramanlığının en büyük örneklerinden biri olan Çanakkale Savaşı, Türk milletinin yeniden varoluş ve diriliş destanıdır. Şanlı mazimiz; vatani değerleri ve mukaddesatı uğuruna her türlü zorluğa göğüs geren ve hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan ecdadımızın kahramanlık destanlarıyla doludur. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; tüm Şehitlerimizi, ebediyete intikal eden Gazilerimizi, şükran, rahmet ve minnetle anıyoruz” diyerek imzaladı. Şehitlerimiz için okunan Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve yapılan duanın ardından Vali Kaldırım, protokol üyeleri ile birlikte Şehitlerimizin mezarlarını ziyaret ederek dua edip karanfil bıraktı.

Yorgalar şehitliğinde dua edildi

Buradaki programın ardından Adapazarı İlçesindeki Yorgalar Şehitliğinde devam eden anma töreninde Kur'an-ı Kerim Tilavetinin ardından Vali Çetin Oktay Kaldırım, beraberindekilerle birlikte burada da Şehitlerimizin kabirlerine karanfil bırakıp dua etti. Şehitliklerdeki törenlerin ardından Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şubesince Şehit ve Gazilerimize ithafen düzenlenen; “İSTİKLALDEN İSTİKBALE” konulu Şiir Yarışması Ödül Törenine katılan Vali Kaldırım, dereceye giren öğrencileri tebrik ederek başarılar diledi.