SAKARYA
Giriş Tarihi : 10-03-2021 22:09   Güncelleme : 10-03-2021 22:09

Tever Sakarya Halkını Kandilini Kutladı

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Tever mesajında Sakaryalı vatandaşların ve İslam aleminin Miraç Kandili'ni tebrik etti.

Tever Sakarya Halkını Kandilini Kutladı

Bu gece bir fırsat

Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayan AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, mesajında mübarek üç ayları idrak ettiğimiz bu günlerde, Miraç Kandiline erişmenin mutluluğu içerisinde olduğunu belirten Tever, bu manevi gecelerin, insanlar arasındaki dostluk, barış ve kardeşliğin gelişmesinde büyük katkısı olduğunu vurguladı. Miraç Kandili’nin gönüllerin aydınlandığı, manevi değerlerin güç kazandığı, paylaşma ve dayanışmanın arttığı mübarek bir gece olduğunu kaydeden Tever, “Miraç, tüm Müslümanlar için bir fırsat olup, ibadet, dua ve istiğfar ederek manevi duygularının arttığı mukaddes bir gecedir. Bu gecede insanlığın kurtuluşu için gönderilen Peygamber Efendimizin (s.a.v) kutlu ve yolculuğunu idrak etmeye çalışmalı ve kendi iç muhasebemizi yaparak yarınımızın bugünden daha iyi olması için kendimizle yüzleşmeliyiz” dedi.

Dualarınızın kabul olması dileğiyle

Açıklamalarında devam eden Tever, “Miraç, Peygamberimizin şahsında tüm insanlığın önüne açılmış sınırsız bir yükselme ufkudur. Bu gecede Miraç hadisesini sadece Yüce Peygamberimizin şahsına değil, bütün Müslümanlara yönelik bir müjde olarak görmeliyiz. Allah, bu mübarek Miraç gecesi sonsuz rahmetine ve merhametine muhtaç olduğumuz bu dönemde aziz milletimizi ve tüm İslam âlemini her türlü beladan, illet ve musibetten muhafaza eylesin. Bu duygularla hemşehrilerimizin ve tüm Müslümanların Miraç Kandili’ni tebrik ediyor, bu mübarek gecede Yüce Allah'a samimiyetle açtığımız ellerin, yakarışların ve yapılan duaların kabul olmasını niyaz ediyorum" ifadesini kullandı.