SAKARYA
Giriş Tarihi : 08-03-2021 19:41   Güncelleme : 08-03-2021 19:41

Siyaseti Amaç Değil Araç Görüyoruz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Sakarya Milletvekilleri eşliğinde Milli Savunma Bakanı ve Adalet Bakanı ile Sakarya için yapılacak yatırımları görüştü. Yavuz, “Siyaseti amaç değil araç görüyoruz” dedi.

Siyaseti Amaç Değil Araç Görüyoruz

Niyetimiz hiç değişmedi

Sakarya Milletvekilleri eşliğinde Milli Savunma Bakanı ve Adalet Bakanı ile Sakarya için yapılacak yatırımları görüşen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, “Bizler her zaman siyaseti amaç değil araç olarak gördük. Milletimize ve memleketimize hizmet etme aracı. Siyaset yaparken eksiklerimiz olsa da bu niyetimiz hiç değişmedi ve de hiç değişmeyecek” ifadelerini kullandı.

Sakarya için hedeflerimiz oldu

Yavuz, “Sakarya'mız daha güzel olsun diye hep hedefler koyduk. Birlik ve beraberlik içinde o hedefleri yakalamak içinde gece gündüz çalıştık. Belirlediğimiz amaçlara ulaştıkça da hep yeni hedefler koyduk ve yeni heyecanlara yelken açtık” dedi.

İki bakanla görüşüldü

Yavuz, “Milletvekili arkadaşlarımızla birlikte önce Milli Savunma Bakanımızla sonra da Adalet Bakanımızla Sakarya için yapılacak yatırımları uzun uzun konuşma ve değerlendirme imkânı bulduk. En ufak bir soru işareti kalmasın ve dolayısıyla en doğrusunu yapalım, diye meseleye adam akıllı yoğunlaştık ve konuya dair net bir yol haritası belirlemiş olduk” dedi.

Yeni ve yakın hedefimiz

Yavuz, “En son ki iki yatırım hedefimizden biri 1.000 yataklı hastane ise biri de Yeni Adliye binası idi. Hastane konusunda iş zaten bir noktaya geldi. Adiye binası konusunda da büyük bir mesafe kat etmiş olduk. Bu kapsamda yeni adliye binası yatırım planına alındı. 2021 yılı için gerekli ödenek ayrıldı. Gerekli ödenek ayrıldığı için çok kısa süre sonra ihale günü de verilmiş olacak” ifadelerini kullandı.

Gün geçtikçe büyüyoruz

Yavuz, “Mevcut adliye binası yaklaşık 10 bin metrekare iken Yeni Adliye Binamız inşallah yaklaşık 100 bin metrekare olacak ve Sakarya'nın bu anlamdaki ihtiyacı çok uzun yıllara sarih olacak şekilde karşılanmış olacak” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanımıza teşekkürler

Yavuz, “Yaklaşık yarım milyar TL’yi (yarım katrilyon) bulacak yatırım değeriyle bu imkânı bize sağlayan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, bu konuda bizi çok iyi anlayan ve gereğini yapan Adalet Bakanımıza ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi arz ediyoruz” dedi.