SAPANCA
Giriş Tarihi : 01-03-2021 23:54   Güncelleme : 17-03-2021 21:44

Sapanca gölünün rengi değişti

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Sapanca Gölü’nü besleyen en önemli derelerden Yanık ve İstanbuldere yapılan çalışmalarla temizlendi. Onlarca ton çöp çıkan derenin çevresi temizlendikten sonra suyun rengi değişti.

Sapanca gölünün rengi değişti

Su akışı sağlandı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından Sapanca Gölü’nü besleyen en önemli derelerden Yanık ve İstanbuldere yapılan çalışmalarla temizlendi. Sapanca Gölü’nü besleyen en önemli kollardan olan Yanık ve İstanbuldere’de yapılan çalışmalar neticesinde suyun rahat akışı sağlandı.

Atıklar temizlendi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “Sapanca Gölü’nü besleyen derelerimizde tıkanmaya neden olan atıkları kaldırdık. Derelerin çevresinde gerçekleştirdiğimiz düzenleme çalışmalarıyla birlikte suyun akışını rahat bir hale getirdik. Şehrimizin içmesuyu kaynağını Sapanca Gölü’ndeki su kalitesi ve canlı yaşamı için göle ulaşan su kaynaklarının temizliği de önem taşımaktadır” dedi.

Hassasiyet gösterilmeli

Sakarya halkını daha dikkatli ve hassasiyete davet edilen açıklamada, “Çevremizin ve su kaynaklarımızın korunması için gerçekleştirilen çalışmalarımız rutin olarak devam etmektedir. Vatandaşlarımızın da su kaynakları ve çevrenin temizliği konusunda hassasiyet göstermesini rica ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.